07 maja na stadionie sportowym w Bruskowie Wielkim rozegrano Pomorskie eliminacje do finału wojewódzkiego 33 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców w roczniku 2002 i młodsi „Piłkarska Kadra Czeka” imienia Stanisława Tymowicza.

Z pięciu awizowanych drużyn , do turnieju przystąpiły tylko dwie.  Mianowicie zespół DAMNICA i BRUSKOWO Wielkie. Mecz rozegrano 2 x 20 minut . Wynik końcowy spotkania to 1 : 4 dla Damnicy,  do przerwy 1 : 0.

Organizator turnieju UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim dzięki sponsorom : Starosta Powiatu Słupskiego, Wójt Gminy Słupsk oraz firma z Włynkówka H&M Lipińscy. Zawody prowadził Pan Damian Pyza z Bukówki.

Do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie dnia 17.05.2017 roku w Starogardzie Gdańskim awansował zespół z Damnicy. Korzystając z regulaminu rozgrywek trener drużyny zwycięskiej Pan Krzysztof Kozłowski zaprosił z drużyny z Bruskowa do udziału w turnieju finałowym dwóch zawodników : Paweł Adamski i Łukasz Czubak.