7 wrześnie br. o godz. 14:00 uroczystą mszą świętą rozpoczęły się obchody gminnych dożynek.
W czasie mszy na ręce księdza proboszcza Marcina Baska Starosta i Starościna dożynek Państwo Mateusz i Anna Rola złożyli kosz dziękczynny z plonami ziemi oraz chleb  wypiekany z tegorocznych zbóż.  Przedstawiciele  sołectw przygotowali wieńce i chleby dożynkowe, które zostały poświęcone
w tracie mszy świętej. Po nabożeństwie w krótkim przemówieniu wójt gminy Andrzej Kordylas , nawiązał do tradycji dożynkowych i wagi jaką w gospodarce i codziennym życiu ludzi odgrywają rolnicy, dziękując za trud ich pracy.  Do słów przedmówcy dołączyli również  przewodniczący rady Kazimierz Kozina i senator Kazimierz Kleina, natomiast członek zarządu powiatu słupskiego Marcin Kowalczyk
w imieniu starosty Pawła Lisowskiego  wręczył na ręce starosty i starościny dożynek upominkowy kosz jako podziękowanie, za pełnienie przez nich tak ważnej podczas dożynek funkcji.

Wszystkich zebranych wójt wraz z pomocą radnych i sołtysów poczęstował dożynkowymi chlebami oraz zaprosił na pyszną grochówkę .

Podczas imprezy odbyły się liczne  konkursy i animacje dla dzieci i dorosłych.

Najsmaczniejszym chlebem dożynkowym okazał się chleb przygotowany przez mieszkańców Świtał,  najpiękniejszy wieniec wykonali mieszkańcy Zagórzycy, natomiast konkurs na gospodarza i gospodynię wygrali Andrzej Dziemiańczyk oraz Natalia Jaskuła – mieszkańcy Łojewa.

Na scenie nie zabrakło występów i doznań artystyczno – muzycznych, dopisała również gwiazda wieczoru MeGustar.

Podziękowania dla Kół Gospodyń Wiejskich z Damnicy i Łebienia za przygotowanie pysznych domowych przysmaków, oraz sołtysowi z Damnicy Jerzemu Mielewczykowi oraz członkiniom zespołu Damniczanki za wielkie zaangażowanie w przygotowanie dożynkowej sceny.