Od dnia 25 stycznia 2021 roku Gmina Damnica uruchomiła usługę – transport mieszkańców Gminy Damnica na szczepienie.Z bezpłatnego transportu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 skorzystać mogą:

– osoby niepełnosprawne, tj. Posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzenia;

– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ( w tym osób powyżej 70 roku życia).

Transport możliwy będzie po weryfikacji uprawnień przez gminnych urzędników.

Osoby zainteresowane proszone są by zgłaszać chęć transportu najpóźniej dwa dni przed terminem szczepienia pod numerem telefonu: 59 810 20 28 w godz. od 8.00. do 14.00. od poniedziałku do piątku.

W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się z Kamilem Patynowskim – Gminnym Koordynatorem transportu osób na szczepienia, pod numerem telefonu: 59 848 44 37.

Ponadto informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami oraz ograniczoną liczbą szczepionek, Ministerstwo Zdrowia uruchomiło trzy nowe sposoby zapisu na szczepienia.

Skorzystać z nich mogą osoby powyżej 70 roku życia, które wyrażają chęć zaszczepienia a w danej chwili nie ma wolnych miejsc.

Nowe udogodnienia to:

– Wysłanie wiadomości SMS o treści SZCZEPIMY SIE na numer 664 908 556. Po wysłaniu smsa w odpowiedzi otrzymamy wiadomość zwrotną – w odpowiedzi na nią przesyłamy PESEL i kod pocztowy. Konsultanci skontaktują się z osobami, dla których zwolni się miejsce na szczepienie

– Zostawienie danych wskazanych powyżej po dodzwonieniu się na infolinię 989.

– Wypełnienie formularza na stronie internetowej http://gov.pl/szczepimysie. Konsultant oddzwoni do osoby jak tylko pojawi się wolny termin.