Już po raz piąty biegacze z gminy Damnica przeprowadzili bieg na którego trasie znajdują się najdalsze punkty gminy . Trasa biegu zaczynała się i kończyła na damnickim stadionie i przebiegała przez: Karżniczkę, Zagórzycę, Paprzyce, Wielogłowy, Sąborze, Mianowice, Domaradz, Starą Dąbrowę, Łebień, Strzyżyno, Dąbrówkę, Bobrowniki, Damno, Święcihowo, Mrówczyno, i Budy. Jak można zauważyć biegacze odwiedzili znakomitą większość miejscowości swojej „ małej ojczyzny”.

W tym roku po raz pierwszy bieg odbywał się pod szyldem Stowarzyszenia Sportowo Integracyjnego AKTYWNI Damnica z siedzibą w Bobrownikach. Stowarzyszenie przejęło większą część działalności Sekcji Sportów Indywidualnych działającej przy damnickim klubie sportowym, między innymi organizację tego biegu. W tegorocznej sztafecie , odbywającej się w ramach Dni Damnicy pobiegli : Emilia Szatna, Mariola i Wojtek Wilkowscy i Mariusz Plewa. Biegaczom towarzyszył na rowerze Marcin Wilkowski. Na mecie biegaczy serdecznie przywitano a ich wysiłek nagrodzono gromkimi brawami. Pani wójt Maria Janusz złożyła na ręce Wojtka Wilkowskiego podziękowania za zaangażowanie w krzewienie zdrowego trybu życia w śród mieszkańców Gminy. W tym miejscu warto zaznaczyć że Pani Wójt brała udział w poprzednich edycjach biegu , i jej zawdzięczamy obecną jego nazwę.

        Serdeczne podziękowania należą się Panu Zbigniewowi Berezowskiemu , który bezinteresownie woził biegaczy na kolejne punkty zmian i bez najmniejszych wątpliwości jechał tam gdzie sobie zażyczyli nawet po nierównych polnych drogach.

Członkowie Stowarzyszenia