Biegająca reprezentacja Aktywnych Damnica odwiedziła Gminę Linia w powiecie lęborskim.

W czasie gdy młodsi szykują się do ważnych startów , „biegające małżeństwo” z Bobrownik – Mariola i Wojtek Wilkowscy, wystartowali w XI Biegu Przełajowym .
Dziesięciokilometrowa, wymagająca trasa wiodła wśród lokalnych pagórków. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Dość szybko peleton biegnących rozciągnął się i z każdym kilometrem odległości między biegaczami wzrastały. Każdy biegnący walczył ze swoim zmęczeniem, by osiągnąć jak najlepszą pozycję. Na mecie na twarzach biegaczy malował się obraz granicznego zmęczenia przeplatany uśmiechami zadowolenia z ukończonego biegu. W tej „walecznej” grupie dobrze wypadł Wojtek . Poprawiając czas na tej trasie o kilkadziesiąt sekund w stosunku do 2015r. zajął dobre 40 miejsce w stawce i bardzo dobre III miejsce w kategorii M50. Mariola biegnąc w mocnym tempie jak na tak ciężką trasę uzyskała bardzo dobry czas 1h 00min i 21sek.
W najbliższy weekend Andrzej Gajewski będzie nas reprezentował na Orlen Warsaw Maraton . Plan to „złamać” 3h 30min. Andrzej przygotowując się do tego wyzwania od kilkunastu tygodni jest w wyśmienitej formie i jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, to zadanie zdaje się być czystą formalnością. Mimo wszystko będziemy bardzo mocno trzymać kciuki do czego i Was zachęcamy.
Wojciech Wilkowski, SSI Aktywni Damnica