W środę, 26 października w Kępicach odbyło się Samorządowe Forum Finansowania Inwestycji „Co jak nie Unia”.W spotkaniu udział wzięli m.in. samorządowcy Powiatu Słupskiego, w tym Wójt Grzegorz Jaworski.

Tematem forum były możliwości finansowania samorządowych inwestycji z różnych źródeł – nie tylko unijnych. Jeden z bloków tematycznych poświęcony był budownictwu socjalnemu, komunalnemu oraz czynszowemu oraz rządowemu Programowi Mieszkanie +. Konferencję otworzył wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk. – Temat pozyskiwania środków na finansowanie inwestycji z różnych źródeł jest bardzo ważny – mówił wicewojewoda otwierając spotkanie. – Unijne dofinansowania to tylko element wpływający na rozwój, trzeba umieć szukać różnych możliwości finansowania zadań, choćby tak ważnych jak mieszkalnictwo. Bardzo się cieszę, że poruszony będzie także temat Programu Mieszkanie +, o którym ostatnio sporo się mówi i który jest nowością dla samorządów.
To pierwsza tak prestiżowa konferencja organizowana przez naszą gminę – mówi Magdalena Gryko, burmistrz Kępic. – Cieszę się, że przyjechało tak wielu samorządowców – burmistrzów, wójtów, skarbników, sekretarzy oraz pracowników referatów inwestycji. Temat forum był bardzo ważny dla samorządów, a także dla instytucji i spółek zajmujących się m.in. budownictwem mieszkalnym. Stąd obecność przedstawicieli TBS-w, spółek komunalnych czy deweloperów. Co ważne, mieliśmy znakomitych prelegentów – osoby o ogromnej wiedzy i doświadczeniu – przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz Lasów Państwowych, ponieważ jeden z bloków dotyczył inwestycji wspólnych samorządów i innych jednostek.

 

Źródło: www.kepice.pl