Czy w Damnicy powstanie market DINO?

W ostatnim czasie coraz częściej kierują Państwo takie pytanie do urzędu gminy. Wszystkim zależy na tym, aby oferta handlowa w naszej gminie była zdecydowanie szersza. Nic w tym dziwnego, bowiem zdecydowana większość Polaków właśnie sklepy wielkopowierzchniowe wskazuje, jako miejsca, w których najchętniej lubi robić zakupy.

Ale dosyć teorii, czas na konkrety. Jak już informowaliśmy, w Damnie w ubiegłym tygodniu otwarto market Lewiatan, a w zasadzie przebudowano dotychczasowy sklep spożywczy dostosowując go do standardów sieci handlowej tworząc tym samym większy komfort oraz szerszą ofertę dla klientów.

Z kolei w Damnicy jeden z inwestorów – firma DINO POLSKA planuje budowę marketu w centrum miejscowości. Sieć w swoich sklepach oferuje zarówno produkty spożywcze, w tym osobne stoisko z mięsem i wędlinami, jak również produkty przemysłowe. Inwestycja w chwili obecnej jest na zaawansowanym proceduralnie etapie – wydane są warunki zabudowy, które obecnie dostosowywane są do wydanej decyzji dotyczącej wyłączenia z produkcji rolnej części działki, na której ma stanąć sklep, o co zabiegał inwestor. We współpracy z Gminą Damnica zabezpieczono również dostęp do drogi publicznej ustanawiając służebność przejazdu przez gminną działkę. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, co zapewne stanie się jeszcze w tym roku budowa marketu ruszy pełną parą, a jak zapewnia przedstawiciel firmy DINO, to kwestia kilku miesięcy, jak sklep rozpocznie swoją działalność w Damnicy.

Co prawda urząd gminy nie ma wpływu na prywatne inwestycje, co wielokrotnie podkreślaliśmy w rozmowach z Państwem, jednak jak tylko potencjalni inwestorzy chcący prowadzić swoje biznesy na terenie naszej gminy pojawiają się na horyzoncie, robimy wszystko, aby pomóc im jak najszybciej przejść przez ścieżkę często skomplikowanych procedur administracyjnych, co również w przypadku tego przedsięwzięcia miało miejsce.