W piątek, 28 października w Zespole Szkół w Damnicy zorganizowano coroczną imprezę pt. „Asy z pierwszej klasy”. Udział w zabawie biorą uczniowie klas pierwszych ze wszystkich gminnych szkół. Jej celem jest integracja uczniów oraz oswojenie z zasadami panującymi w szkole. Nauczyciele przygotowali ciekawy zestaw gier, zabaw i konkurencji, tak, aby żadne dziecko nie mogło się nudzić. W spotkaniu wzięli udział także: Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica; Włodzimierz Kisiel, Przewodniczący Rady Gminy; dyrektorzy gminnych szkół: Joanna Rusak, Elżbieta Kołtun, Andrzej Kordylas, Robert Nowak oraz Paweł Lewandowski, wiceprzewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Damnicy, która ufundowała upominki dla uczniów.
Przedstawiciele samorządu wręczyli dzieciom miłe niespodzianki: książeczki, puzzle, odblaski, które wyraźnie uradowały naszych pierwszoklasistów. – Cieszę się, że spotykamy się w takim miłym gronie. Mam nadzieję, że czujecie się dobrze w swoich szkołach i że uczęszczanie na zajęcia sprawia Wam radość – mówił Grzegorz Jaworski.
Włodzimierz Kisiel ufundował z kolei słodki poczęstunek. Różnorodne zabawy trwały przez kilka godzin i sprawiły dzieciom wiele radości. Kolejne spotkanie już w przyszłym roku.