XII Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną wraz z III Powiatowym Przeglądem Poezji Śpiewanej odbyły się 7 lutego br. w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy przy ulicy Witosa 13. Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz i Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski.
Podczas spotkania wręczono Autorom XI tom antologii poezji pt. „Zagraj skrzypeczku (melodię spod lipy)” oraz recytowano wiersze w niej zamieszczone. – Jestem niezwykle wzruszony tematyką utworów oraz ich prawdziwością i pięknem – mówił Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski. Z kolei Paweł Lewandowski, zastępca wójta Gminy Damnica przywitał gości słowami: – Kiedy wita się Przyjaciół nieistotne są konwenanse. Dlatego powiem tylko, jak dobrze, że znowu tu jesteście, czekaliśmy na Was. Po słowach powitania Starosta wraz z Zastępcą Wójta rozdali Autorom egzemplarze tegorocznej antologii.

Poeci, którzy przyjechali z terenu całego Środkowego Pomorza, nie kryli wzruszeń. – Atmosfera w Damnicy jest zawsze niezwykła. Cieszymy się, że tak przyjaźnie zawsze jesteśmy tu podejmowani – komentowali zaprzyjaźnieni twórcy.

Na zakończenie wszyscy spotkali się na niewielkim bankiecie w sali konferencyjnej CEiK w Damnicy.

Fotogaleria dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Słupsku.