3 maja damnicki stadion zamienił się w kulinarny ring. Kilka drużyn reprezentujących sołectwa : Świecichowo, Damnica, Bięcino, Łebień, Domaradz, Mianowice i Bobrowniki stanęło w grillowe starcia. Dzięki znakomitej pogodzie dopisała także frekwencja – tłumnie zgromadzeni mieszkańcy kibicując swoim drużynom, czekało na skosztowanie smakołyków.

Wprawdzie werdykt szefa kuchni z restauracji „Pysze jedzonko” był istotny, to jednak nie najważniejszy. W czasie pikniku liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, uśmiech i wspólnie spędzony czas. Zadaniem odważnych przedstawicieli sołectw, było przygotowanie kilku grillowanych potraw. Każda z drużyn miała do dyspozycji kilka produktów: m.in. karkówę, kiełbasę, warzywa, jabłka, kurczaka. Inwencja kulinarna należała do naszych mieszkańców. Na talerzach pojawiały się klasyczne dania z grilla – takie jak szaszłyki, karkówka w przyprawach, ale nie zabrakło innych pomysłów – np. grillowanych jabłek z żurawiną.
Kibicujący widzowie mogli w międzyczasie korzystać z wielu atrakcji: dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, nauka jazdy konno, czy kule wodne oraz liczne konkursy i zabawy.
Choć wszystkie potrawy były smaczne, jurorzy musieli wyłonić zwycięzców. W tym roku nagrodę główną w postaci 400 złotych otrzymali przedstawiciele sołectwa Bięcino. Z kolei nagrodę ufundowaną przez partnera imprezy – restaurację „Pyszne jedzonko” w postaci trzyosobowego zaproszenia na kolację w restauracji, wygrali przedstawiciele sołectwa Łebień.
Po zaspokojeniu głodu przeszedł czas na zabawę taneczną, którą poprowadził zespół Ryszarda Koska.