Wyjątkowo ciepła noc, schłodzone butelki szampanów, wspaniałe nastroje i wielu ludzi – tak Gmina Damnica witała 2013 rok.

W tym roku, wszyscy chętni mieli okazję do wspólnego świętowania. Zabawa sylwestrowa odbyła się w Centrum Edukacji i Kultury – na bal przybyło kilkadziesiąt osób. W salach remizy strażackiej spotkały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich w towarzystwie sowich partnerów, sympatyków i przyjaciół. Młodzież z kolei doskonale bawiła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie do muzyki serwowanej przez d’ja tańczyła ponad setka młodych ludzi.

Na kilkanaście minut przed północą mieszkańcy spotkali się przed Centrum Edukacji i Kultury. Życzenia noworoczne złożyli włodarze: wójt Grzegorz Jaworski i przewodniczący RG Włodzimierz Kisiel. – Dziękując za współpracę i wszelką pomoc w ustępującym 2012 roku, życzę wszystkim spełnienia, pomyślności i szczęśliwego Nowego 2013 Roku – mówił Wójt Jaworski wywołując aplauz przybyłych gości. Chwilę później wszyscy zebrani wspólnie odliczali ostatnie dziesięć sekund 2012 roku. Nowy Rok przywitaliśmy nie tylko wystrzałami korków od szampana, dobrymi życzeniami, ale także imponującym pokazem sztucznych ogni. Niebo nad Damnicą rozświetliło się na kilka minut mozaiką wielu kolorów.

Zabawa trwała do wczesnych godzin rannych. Wszystkim Mieszkańcom i naszym Czytelnikom raz jeszcze składamy najlepsze życzenia noworoczne. Szczęśliwego Nowego Roku!