W marcu Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy było organizatorem warsztatów plastycznych pn. „Jajka malowane, skrobane, ażurowe”.

W warsztatach wzięło udział 18 osób – mieszkańców naszej gminy. Ze względu na specyfikę technik użytych do zdobienia jaj była to bardzo liczna grupa i nie wszyscy chętni mogli w nich uczestniczyć (liczyła się data zgłoszenia na warsztaty) . Uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością, odkryć w sobie naturalne predyspozycje i uzdolnienia.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się jajka ażurowe – zdobione reliefami lub techniką decupage. Ze względu na czasochłonność tej techniki, wielu z uczestników swoje prace wykańczało jeszcze w poniedziałek.
Każdy mógł zabrać ze sobą jedno samodzielnie wykonane jajeczko do domu, pozostałe prace można zobaczyć na wystawie przed budynkiem sali widowiskowej CEiK.
Sukcesem warsztatów okazało się duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszej gminy i będą one organizowane cyklicznie, tak aby jak największa liczba osób mogła wziąć w nich udział.