W czwartek, 20 grudnia do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy, aby wspólnie rozpocząć świętowanie. Wigilijne spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy, GOPS i GOKiS ma na celu umożliwienie wspólnego kolędowania mieszkańcom.

        – W polskiej tradycji stół jest symbolem wspólnoty, przy którym od wieków skupiają się ludzie, aby być razem, by okazywać dobre emocje, by dzielić się tym, co mamy najcenniejsze. W tym świątecznym okresie nie możemy zapominać o Człowieku, jego potrzebach, nadziejach. To doskonały czas, aby obdarować się pozytywnymi myślami, życzeniami, które być może odmienią czyjeś życie, dadzą nadzieję, dzięki której, poczujemy, że nie jesteśmy samotni – mówił Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica.

        Najlepsze życzenia mieszkańcom przekazał także Włodzimierz Kisiel, Przewodniczący Rady Gminy Damnica.

        Księża Henryk Jereczek i Zdzisław Wirkus oprócz złożenia życzeń, przypomnieli o tradycjach chrześcijańskich i zachęcali do ich pielęgnowania. Wszyscy uczestnicy, z uśmiechem na twarzy dzielili się symbolicznym opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia. Nie zabrakło wzruszających słów i gestów.
Na stołach przygotowano świąteczny poczęstunek, składający się z tradycyjnych, wigilijnych potraw.

        Dużym zaskoczeniem dla mieszkańców, był występ Męskiego Zespołu Wokalnego „Wiarusy” ze Słupska. Śpiewacy ubrani w eleganckie, wojskowe mundury wzbudzili ogromne zainteresowanie całej sali. Zespół wykonał wiele znanych kolęd i pastorałek, a na specjalne życzenie uczestników spotkania, można było także usłyszeć tradycyjne pieśni narodowe. Widownia kilkakrotnie zachęcała zespół do wykonania bisów, wykonując każdy kolejny utwór wspólnie z zespołem.

       Na scenie pojawili się także nasi mieszkańcy – Ryszard Pałucki ze swoim zespołem oraz członkowie Klubu Seniora, którzy grając na instrumentach, zachęcali wszystkich do wspólnego kolędowania.