To był wieczór pełen pięknych emocji i wspólnych wzruszeń. W czwartek 22 grudnia, w pierwszy zimowy wieczór tego roku, sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniła się po brzegi mieszkańcami Gminy Damnica. Tego dnia bowiem, odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób starszych, samotnych
i chcących tego dnia wspólnie spędzić czas. – Życzę wszystkim mieszkańcom wiele radości, uśmiechu i pokoju. Niech te emocje towarzyszą Wam przez cały rok – mówił Wójt Gminy Grzegorz Jaworski, gospodarz wigilijnej wieczerzy.
Delegacja uczniów Zespołu Szkół w Damnicy przekazała na ręce
ks. Henryka Jereczka Betlejemskie Światełko Pokoju, które dzień wcześniej odebrała od Komendanta Hufca ZHP w Słupsku. Młodzież jednocześnie zapoznała wszystkich zebranych z tą ideą.
Księża Henryk Jereczek oraz Zdzisław Wirkus przypomnieli istotę świąt bożonarodzeniowych oraz poświęcili opłatek, którym wszyscy zebrani dzielili się życząc sobie wszelkiej pomyślności. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy – pierogi, barszcz, ciasta. Dzieci wystawiły jasełka, a zespół Ryszarda Pałuckiego zachęcał do wspólnego kolędowania. Także Klub Seniora przygotował kilka znanych kolęd. Nie lada niespodzianką było wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Grzegorza Jaworskiego, który na swojej harmonii wprowadził iście świąteczny nastrój. Sala rozbrzmiewała najpiękniejszymi polskimi kolędami
i pastorałkami. Tego wieczoru nikogo do śpiewania nie trzeba było namawiać.
– Jest pięknie i wzruszająco – mówili mieszkańcy, często mając w oczach łzy radości. Każdy kto przybył tego wieczoru da sali GOK, wychodził uśmiechnięty.
– Będziemy tą radością i uśmiechem dzielić się wśród bliskich – obiecywali goście. W organizację spotkania opłatkowego włączyli się także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Kolejna okazja do wspólnego kolędowania już niebawem – zapraszamy 30 grudnia do kościoła w Damnie na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Andrzeja Cierniewskiego.

Wesołych Świąt!