W piątkowy wieczór (25 października) do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy przybyło kilkudziesięciu mieszkańców Gminy Damnica. Na scenie wystąpili artyści z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Żyj Kolorowo.

W ramach specjalnie przygotowanego projektu, Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku odwiedził kilka gmin w naszym powiecie, pokazując swoją działalność w wielu obszarach. Dzięki współpracy z Gminą Damnica, artyści wystąpili także przed naszą publicznością. Program spotkania był niezwykle bogaty. Można było obejrzeć wystawę rękodzieła i malarstwa, oczywiście autorstwa usteckich seniorów. Z wykładem na temat zdrowego odżywiania wystąpiła prof. Natalia Kurhaluk. – Bardzo nas cieszy przychylność Gminy Damnica w organizacji naszego spotkania. Bardzo nam miło z Państwem się spotkać i dla Was występować. Każdy występ choć podobny, jest inny, bo publiczność bywa różnorodna. Państwo jesteście niezwykle otwarci i za to Wam dziękuję – mówiła Barbara Paszkiewicz, prezes usteckiego UTW.
Na scenie widzowie mogli podziwiać kunszt wokalny artystek z Ustki, które wykonywały wiązanki znanych przebojów. Chwilę później niemal do łez widzów rozbawiła grupa kabaretowa z programem pn. „Kolorowy cyrk trzeciego wieku”. Na zakończenie wszyscy przybyli mieli okazję skosztować smakołyków przygotowanych przez seniorów z Ustki.
Jak mówi prezes Paszkiewicz, główną ideą tego projektu jet zachęcanie seniorów z okolic do działania, podejmowania inicjatyw i szerzenia idei aktywności.

Projekt został współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 oraz z budżetu Gminy Damnica.