02 kwietnia z wizytą do Damnicy przyjechał Poseł na Sejm RP Robert Biedroń. Słupsko – gdyński parlamentarzysta rozpoczął wizytę od spotkania w Urzędzie Gminy. Niemal godzinne spotkanie dotyczyło bieżących spraw samorządowych. – Przyjazdem do Damnicy rozpoczynam cykl spotkań z samorządowcami ziemi słupskiej. Chcę poznać ludzi i ich problemy – mówił poseł. Robert Biedroń dopytywał także o najistotniejsze problemy z którymi boryka się Gmina Damnica, aby w przyszłości interpelować w Sejmie w ważkich kwestiach. W dalszej kolejności poseł spotkał się z młodzieżą szkolną w ramach lekcji Wiedzy o społeczeństwie. Robert Biedroń opowiadał o pracy w parlamencie, kulisach sejmowych, a także odpowiadał na zadane przez uczniów gimnazjum pytania.
Kolejnym punktem wizyty był przyjazd do damnickiego pałacu. Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oprowadzając posła po najpiękniejszych pałacowych zakamarkach opowiadała o ich historii. – Bardzo zależało mi, aby odwiedzić to miejsce. O damnickim pałacu sporo słyszałem, a zdjęcia które miałem okazję oglądać wzbudziły we mnie potrzebę odwiedzenia tego miejsca- mówił poseł.
Ostatnim elementem wizyty było przejście na damnicki dworzec. – Staram się jak najczęściej podróżować komunikacją publiczną. Dzięki temu mam stały kontakt z mieszkańcami różnych miejscowości – zakończył Robert Biedroń wsiadając do kolejki jadącej do Gdyni. – To był bardzo udany dzień wypełniony inspirującymi spotkaniami – podsumował poseł.