W sobotę, 28 lutego 2009 roku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ustka w obiekcie sportowym należącym do Zespołu Szkół w Objeździe. W skład poszczególnych drużyn reprezentujących gminy wchodzili radni, pracownicy urzędów, nauczyciele, pracownicy jednostek budżetowych. – Głównym celem tego sportowego spotkania jest przede wszystkim wymiana doświadczeń, nawiązywanie kontaktów, nowych znajomości, integracja pracowników samorządowych zaproszonych drużyn – mówiła Anna Sobczuk – Jodłowska, wójt gminy Ustka. – Życzę wszystkim udanej zabawy, a także sukcesów na sportowym parkiecie – dodała, otwierając tegoroczne rozgrywki.
Udział w turnieju wzięły następujące drużyny: UG Główczyce, UG Ustka, UM Ustka, UG Dębnica Kaszubska, UG Damnica, UG Postomino, Starostwo Powiatowe Słupsk. Poszczególne rozgrywki trwały 10 minut (jedna połowa meczu – 5 minut) i odbywały się systemem „każdy z każdym”. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną nie przyznawano żadnej gratyfikacji punktowej.
Za skompletowanie i przygotowanie damnickiej drużyny do rozgrywek był odpowiedzialny Kazimierz Kozina, damnicki radny. – Bardzo lubimy rozgrywki sportowe. Na co dzień trenujemy w gminie, tym samym organizując sobie spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Takie turnieje są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Zauważyliśmy, że w tym roku poziom rozgrywek był bardzo wysoki – mówił Kazimierz Kozina. Wśród kibicujących damnickiej drużynie znaleźli się Maria Janusz, wójt gminy Damnica oraz Paweł Lewandowski, zajmujący się promocją w UG Damnica. – Zawsze trzymam kciuki za naszych zawodników. Lubię kibicować, ale także często sama biorę udział w rozgrywkach sportowych. Gola! Gola! – kibicowała wójt Maria Janusz, nie kryjąc swoich emocji, które towarzyszyły rozgrywkom damnickich sportowców.
W klasyfikacji ogólnej Damnica uplasowała się na 6 miejscu. – No cóż, tak to już w sporcie bywa. Ale nie załamujemy się, z pewnością będziemy korzystać z okazji do sportowej walki. Najważniejsze jednak, że spotkaliśmy naszych kolegów z innych urzędów, poznaliśmy nowych pracowników, odpoczęliśmy od codzienności – zakończył radny Kazimierz Kozina.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki.