Gmina Damnica przygotowała wiele atrakcji dla dzieci z okazji tegorocznych ferii. Zajęcia oraz zabawy przygotowane między innymi przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbywały się we wszystkich świetlicach wiejskich oraz w siedzibie GOKiS.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia edukacyjno – artystyczne, m.in. warsztaty plastyczne, komputerowe oraz zajęcia sportowe. Dla miłośników fotografowania Gminna Biblioteka Publiczna ogłosiła także konkurs pn. „Zima w obiektywie” , dzięki czemu mieszkańcy gminy mogli pochwalić się ciekawymi ujęciami obiektów i pejzaży uchwyconych podczas tegorocznej zimy. Ferie rozpoczęły się 14 lutego Walentynkowym Komediowym Wieczorem Filmowym, który zainteresował wielu sympatyków dobrego kina. Codziennie odbywały się także projekcje filmów i bajek dla dzieci. – Chcieliśmy urozmaicić tegoroczne ferie o wiele atrakcyjnych form zabawy i edukacji. I to się udało, bowiem zainteresowanie naszą ofertą przeszło najśmielsze oczekiwania – mówi Michał Folusiak, dyrektor GOKiS w Damnicy.
Równie ciekawie i wyjątkowo wyglądały się warsztaty Break Dance, które poprowadził Paweł „Pawlotti” Kamiński. Odbyło sześć dwugodzinnych spotkań w dwóch grupach wiekowych. Nie zapomniano także o ofercie sportowej, bowiem w trakcie ferii odbył się także I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego.. Dla wszystkich chętnych zaoferowano wycieczki do Parku Wodnego w Redzikowie. W ramach tych wyjazdów odbyły się zajęcia w zimowej szkółce pływackiej oraz mini turniej w kręgle.
– Staramy się każdego roku wprowadzać nowe atrakcje do kalendarza imprez, także tych odbywających się podczas zimowych ferii. Warto wspomnieć, że w styczniu strażacy z OSP Damnica przygotowali specjalne lodowisko na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Program zajęć był w tym roku atrakcyjny, mam nadzieję, że wrażenia z tegorocznych ferii długo pozostaną w pamięci dzieci i młodzież z naszej gminy – mówi Maria Janusz, wójt gminy Damnica.
Teraz pora wrócić do szkolnych ławek. Życzymy kolejnych sukcesów w nauce.