W niedzielę, 01czerwca na stadionie w Damnicy zebrało się kilkudziesięciu zwolenników ruchu na świeżym powietrzu. Oprócz miejscowych pojawili się goście ze Słupska. Najliczniej reprezentowane było Słupskie Towarzystwo Osób Pozytywnie Aktywnych (STOPA) . Przyjechali do Damnicy całymi rodzinami. Niektórzy pokonali biegiem odległość dwudziestu kilometrów, by potem wystartować jeszcze na dystansie 3 mil. ( 5km). Byli też goście reprezentujący inne grupy mniej lub bardziej formalne , oraz osoby niezrzeszone. Łącznie w biegu głównym wystartowało 25 osób. Startujących klasyfikowano w czterech kategoriach. Niestety zabrakło obsady w kategorii juniorek do 17 lat. Kategorię juniorów obsadzili zawodnicy SSI Aktywni Damnica w kolejności: I miejsce Norbert Jefimczyk, II Mateusz Kołtonowski, III Marcin Plata. Kategorię seniorek wygrała biegaczka ze Słupska , Anna Karolak startująca w barwach Stopa Słupsk, druga Iwona Kosicka ( Team Spirit Słupsk), trzecia Aleksandra Borusińska (Stopa) . W kategorii seniorów wygrał Aleksander Burzyński ( Team Spirit), drugi był reprezentant SSI Aktywni Damnica Mariusz Plewa , jako trzeci został sklasyfikowany nie zrzeszony i debiutujący w tego typu imprezach Tomasz Petryk z Bobrownik.

Oprócz biegu Damnisiowe Trzy Mile odbyły się biegi dziecięce pod hasłem Biegi z Damnisiem. W sześciu biegach pobiegło czterdzieścioro zawodników w wieku od trzech do 13 lat. Walka trwała do ostatniego miejsca. Dzieci na mecie otrzymały słodki drobiazg z rąk samego Damnisia, a najlepsze trójki zostały nagrodzone medalami z jego wizerunkiem.

Trofea ufundowane przez GKRPA w Damnicy wręczali Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski i Dyrektor CEiK Grzegorz Gurłacz.

Po biegach rozegrano jeszcze kilka zabaw prorodzinnych, podczas których dzieciaki wraz z rodzicami chodziły na szczudłach, kopały piłkę i pokonywały tor przeszkód. Zabawę o „Tytuł Sprawnej Rodziny” wygrała rodzinka Państwa Kosickich ze Słupska w składzie: Iwona , Tomasz, Kajtek i Zosia. Na pamiątkę tego dnia otrzymali puchar przygotowany przez Wojtka i Mariolę Wilkowskich pomysłodawców imprezy.

Całość przygotowali członkowie i sympatycy SSI Aktywni Damnica , przy współpracy CEiK w Damnicy i wsparciu Gminy Damnica, GKRPA w Damnicy, oraz sponsorów do których należały firmy: Czar-bud Tadeusza Czarnowskiego (fundator poczęstunku dla uczestników zawodów), Farm Frites Poland Dwa i OHZ z Bobrownik.