W sobotę, 27 grudnia odbyła się już czwarta edycja koncertu świąteczno – noworocznego. Tym razem dla melomanów z Gminy Damnica wystąpił Maciej Miecznikowski, znany muzyk występujący niegdyś w zespole „Leszcze” i prowadzący telewizyjne programy muzyczne.

Koncert uroczyście otworzył pomysłodawca przedsięwzięcia Wójt Gminy Grzegorz Jaworski. – Korzystając z okazji życzę Państwu, aby nadchodzący 2015 Rok był dla Państwa szczęśliwy, przepełniony pozytywnymi wydarzeniami. Życzę zatem spełnienia i radosnych dni w Nowym Roku – mówił Wójt Gminy. Do życzeń dołączył się także ks. Zdzisław Wirkus.

W pierwszej części koncertu wystąpiła Kapela z Gminy Damnica wykonując własne utwory. Wśród instrumentów nie zabrakło skrzypiec, gitary, bębnów i harmonii. To wszystko sprawiło, że publiczność prosiła naszych rodzimych artystów o występ na bis. Piękny wokal damniczanki Anny Krysiak wprowadził przybyłych gości w świąteczny nastrój.

Po koncercie kapeli na scenie pojawił się już sam Maciej Miecznikowski. Humor artysty emanował na naszych gości. Usłyszeliśmy nie tylko największe hity artysty z solowej płyty, ale także kolędy w niebanalnym brzmieniu. Przez blisko dwie godziny publiczność angażowała się w występ wykonując utwory z Maciejem Miecznikowski. Oczywiście, nie zabrakło występu na bis.
Na pamiątkę wszyscy artyści otrzymali specjalne upominki – pięknie wykonane bombki przez pracowników Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Fot. Arkadiusz Szadkowski