Takiego koncertu jeszcze w Gminie Damnica nigdy nie było! Wieczór pełen emocji i wzruszeń. 30 grudnia gościliśmy Andrzeja Cierniewskiego.

W piątkowy wieczór 30 grudnia kościół w Damnie zapełnił się melomanami nie tylko z Gminy Damnica, ale także z całego powiatu słupskiego. Koncert Andrzeja Cierniewskiego, który wykonał kolędy, pastorałki i największe swoje przeboje, pozostawił wiele wspaniałych wspomnień. Wszyscy, którzy ten wieczór postanowili spędzić na koncercie bawili się doskonale. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, gromkich braw i kilkukrotnego wywoływania bisów. Koncert miał charakter spotkania świąteczno – noworocznego. – Wszystkim Państwu życzę pomyślności i spełnienia w Nowym 2012 Roku. Niech każdemu wiedzie się jak najlepiej, a dzisiejsze emocje pozostaną na długo – mówił Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica. Koncert Andrzeja Cierniewskiego poprzedzony był występem chóru Kantele z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, który wykonał kilka najbardziej popularnych i lubianych kolęd. Andrzej Cierniewski został przywitany wielkimi brawami, które zresztą towarzyszyły artyście przez cały występ. Licznie zgromadzona publiczność doceniła kunszt artysty, ciepły i donośny głos, który wprowadził doskonały nastrój. Przepięknie oświetlony kościół oraz doskonale wyreżyserowana aranżacja świetlna przez Michała Folusiaka, dyrektora damnickiego GOKiS dodała koncertowi nieprawdopodobnej magii.
Publiczność śpiewała wspólnie z artystą niemal każdy utwór, a przeboje Andrzeja Cierniewskiego sprawiły, że wszyscy wstawali z kościelnych ław. Trudno bowiem było powstrzymywać emocje, które potęgowały się z każdą chwilą. Wdzięczna publiczność wywoływała artystę kilkakrotnie na bis. – To był świetny koncert. Dzięki wspaniałej publiczności oraz doskonale przygotowanemu miejscu – powiedział nam Andrzej Cierniewski. Uczestnicy koncertu wyrazili nadzieję, że to przedsięwzięcie wpisze się już na stałe w kalendarz damnickich uroczystości.
Koncert został zorganizowany przez Wójta Gminy Damnica , Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy i proboszcza parafii w Damnie ks. Zdzisława Wirkusa.