W sobotę, 28 grudnia w kościele w Damnie odbyła się już 3. edycja koncertu świąteczno – noworocznego. W tym roku wystąpił znany i lubiany Zbigniew Wodecki, który przyciągnął do kościoła ponad tysiąc melomanów!

Przypomnijmy, że w poprzednich latach publiczność mogła wysłuchać koncertów Andrzeja Cierniewskiego (2011) i Marka Torzewskiego (2012), który wystąpił z żoną Barbarą i córką Agatą.
Pomysłodawcą koncertów jest Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy, realizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy, a jego gospodarzem Parafia w Damnie, dzięki uprzejmości proboszcza ks. Zdzisława Wirkusa.

W tym roku występ artysty poprzedzony był koncertem Chóru Kantele ze Słupska. Chór wykonał pod batutą Jolanty Otwinowskiej kilka najpiękniejszych kolęd, wzruszając niejednego melomana. Po zakończonym koncercie chór otrzymał od widowni kilkuminutowy aplauz.

– Niech nadchodzący Nowy 2014 Rok przyniesie Państwu spełnienie marzeń i planów. Niech niezwykła atmosfera dzisiejszego wieczoru nada wiary i nadziei, że kolejny Rok będzie przepełniony sukcesami. Życzę Państwu wszystkiego najlepszego – mówił Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica, otwierając oficjalnie koncert.
Najlepsze życzenia wszystkim zebranym złożył także ks. Zdzisław Wirkus.

Chwilę później pojawił się Zbigniew Wodecki, wywołując aplauz widowni. Artysta nawiązał doskonały kontakt z publicznością, podczas całego koncertu opowiedział kilka anegdot ze swojego życia, wywołując uśmiech na twarzach zebranych. Mogliśmy usłyszeć największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego – m.in. Zacznij od Bacha, Lubię wracać tam gdzie byłem, Niech się w nas goi, czy Pszczółkę Maję. Widownia kilkakrotnie oklaskiwała artystę, prosząc o kolejny bis.
Cały koncert trwał ponad półtorej godziny.

Fotorelacja Arkadiusza Szadkowskiego