Zespół Crazy z Człuchowa zwyciężył w sobotę 24 marca w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rytm i melodia” , który odbył się w Zespole Szkół w Damnie. W konkursie wzięło udział 41 wykonawców w kilku kategoriach.
Konkurs odbył się już trzeci raz, z tą jednak różnicą, że tym razem mogli w nim wziąć udział wykonawcy z całego województwa pomorskiego. Nie zabrakło przedstawicieli z Ustki, Kwidzyna, Jezierzyc, Łupawy, Starkowa, czy Redzikowa. Honorowy Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Grzegorz Jaworski, zaś przewodniczącą Jury została Jolanta Otwinowska, na co dzień dyrygentka słupskiego chóru Kantele.
– W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki. Cieszę się, że swoją obecnością zaszczyciło nas wielu młodych wykonawców, którzy starali się wykonać w utwory w jak najciekawszy sposób – mówiła Joanna Rusak, organizatorka konkursu.
Tegoroczni laureaci wzbudzili wiele emocji nie tylko wśród członków Jury, ale przede wszystkim wśród młodej publiczności, która wywoływała zespół kilkakrotnie na bis. Główny człon grupy stanowią uczniowie szkoły podstawowej, a mianowicie: Michał Kardas (perkusja), Agata Hrycikowska (klawisze), Ola Mielni (wokal) i gimnazjalista Maciej Górecki (gitara).
Młodzi muzycy mogą poszczycić się już licznymi osiągnięciami, wśród których warto m.in. wymienić : I miejsce w konkursie młodych instrumentalistów w Człuchowie w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne. To także laureaci 17. Pomorskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.
Zespół występuje na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, przeglądach i festynach.
Nagrodę główną wręczył Wójt Grzegorz Jaworski. Statuetki i upominki dla zwycięzców w pozostałych kategoriach wręczały Jolanta Otwinowska i Joanna Rusak. O oprawę oświetleniową i nagłośnienie zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy.