Drugi dzień imprezy obfitował w wiele atrakcji. W ramach Dni Damnicy odbyła się spartakiada szkół. Uczniowie stanęli do rywalizacji w wielu zabawnych konkurencjach. Wszystkie szkoły z gminy Damnica zorganizowały swoje wystawy, promując swoich uczniów oraz działalność.
Na stadionie można było skosztować wypieków, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło także potraw z grilla, dmuchanych zamków dla dzieci, czy możliwości ścigania się na quadach. O godzinie 15 rozpoczął się turniej bokserski. – To nasz coroczny, stały punkt programu. Cieszymy się, że publiczność dopisuje – komentował Antoni Pałucki, damnicki trener pięściarzy. W tym roku do Damnicy zostali zaproszeni bokserzy ze Szwecji, którzy zmierzyli się z przedstawicielami Damnicy. Ponownie okazało się, że damniczanie są niezwykle utalentowani.
– W tym roku Dni Damnicy są niezwykle atrakcyjne. Cieszymy się, że udało się wprowadzić wiele innowacji w harmonogram imprezy. Tegoroczna frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Poprzeczkę ustawiliśmy bardzo wysoko, będziemy starali się każdego roku podnosić ją coraz wyżej – mówiła Maria Janusz, wójt gminy Damnica.
W trakcie imprez organizatorzy rozdawali specjalne gadżety – opaski odblaskowe, które zostały przygotowane przez Urząd Gminy w Damnicy wspólnie z redakcją Tygodnika „Nasze Miasto”. – Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy Dni Damnicy 2009 szczęśliwie wrócili do swoich domów. Stąd pomysł, aby rozdawać właśnie takie praktyczne gadżety. Cieszymy się, że „Nasze Miasto” włączyło się w tę akcję – mówi Paweł Lewandowski z Urzędu Gminy w Damnicy.
Kolejnymi wydarzeniami był turniej rodzinny oraz konkurs karaoke. Śmiałków nie brakowało. Za udział w konkursach organizatorzy przewidzieli niezwykle atrakcyjne nagrody pieniężne – dla zwycięskiej rodziny 500 zł, natomiast dla najlepszego piosenkarza- amatora nagroda wyniosła 300 złotych.
Imprezę w sposób humorystyczny i przebojowy poprowadzili: Michał Folusiak z damnickiego GOKiS-u oraz Paweł Lewandowski, na co dzień zajmujący się promocją w Urzędzie Gminy. O godzinie 21.30 na scenie pojawił się Bartek Wrona, Gwiazda tegorocznych Dni Damnicy. Publiczność wspólnie z artystą zaśpiewała jego największe hity – „Barwy szczęścia” ( motyw muzyczny z serialu TVP 2), Maria, Jedna na milion, czy „Kolorowe sny”. Publiczności trudno było rozstać się z Bartkiem. Artyści wychodzili na bis dwukrotnie. Na tym jednak występy się nie zakończyły. Chwilę po zakończonym koncercie, do skandującego tłumu ponownie wyszedł Bartek Wrona, tym razem spotkać się z fanami i rozdać swoje autografy.
– Damnicka publiczność jest niezwykła. Czujemy się ponownie zaproszeni do Damnicy i jesteśmy przekonani, że niebawem ponownie się spotkamy na koncercie – przyznał Bartek Wrona w rozmowie z wójt Marią Janusz.
Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna, na której bawiły się setki mieszkańców gminy i powiatu.