Już po raz kolejny dzieci z naszej gminy radośnie obchodziły światowy dzień Pluszowego Misia.
W piątkowe popołudnie tj. 22 XI 2013r. w świetlicy w Domaradzu odbył się bal, na który przybyły dzieci w różnym wieku wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Zabawa była prawdziwie słodka, ponieważ nie zabrakło konkursów z miodem i poczęstunku, o który zatroszczyli się rodzice. W atmosferze radości wszyscy tańczyli, śpiewali i radowali się.
Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż podczas zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu poetyckiego „Mój przyjaciel Miś”, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy. Okazało się, że dzieci i młodzież chętnie „przelały atrament” swoich uczuć na kartki papieru. Przyznano dwa I-sze miejsca dla Patryka Różańskiego z Damna i Karoliny Trąbka z Domaradza, jedno II-gie miejsce Weronice Leśniewskiej z Łebienia oraz 13 wyróżnień. Nagrody dla wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Słupsku a nagrody dla zwycięzców GOKiS w Damnicy oraz p. Bożena Kara.
Na zakończenie balu młodzi poeci przeczytali swoje utwory. Wszyscy obecni nie oszczędzali rąk na gromkie brawa. Mam nadzieję, że to początek przygody z poezją. Kolejny konkurs już w planach.

Bożena Kara