Damnica: 25 stycznia w Centrum Edukacji i Kultury odbyło się cykliczne spotkanie dyrektorów instytucji i ośrodków kultury z terenu słupskiego.

        Głównym tematem spotkania była kwestia omówienia i uzupełnienia o szczegółowe informacje kalendarza imprez na rok 2010. Spotkanie rozpoczęła Maria Janusz, wójt gminy Damnica. – To ważne, aby stworzyć właściwy kalendarz imprez i uroczystości. Musicie Państwo dbać o rozwój kultury w naszym powiecie. Życzę, aby rozpoczęty 2010 rok był obfity w wiele ważnych i zarazem pięknych wydarzeń kulturalnych – mówiła Maria Janusz.
Wśród uczestników spotkania pojawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego Zbigniew Babiarz- Zych oraz Maria Matuszewska, a także dyrektorzy ośrodków kultury z powiatu słupskiego. Zebrani szczegółowo omówili imprezy i uroczystości, które odbyły się w ubiegłym roku, chcąc wprowadzić na najbliższy rok poprawki, aby uatrakcyjnić i wzbogacić wydarzenia kulturalne. – Zależy nam, aby zainteresować naszym powiatem i regionalna kulturą jak najszersze grono odbiorców. Cieszę się, że dzięki współpracy z Państwem możemy realizować wiele ciekawych pomysłów – mówił Zbigniew Babiarz – Zych. Po zakończonej dyskusji wszyscy goście zwiedzili CEiK oraz GOKiS pod przewodnictwem Michała Folusiaka, dyrektora damnickiego GOKiS.