9 sierpnia br. trzydziestoosobowa grupa dzieci z gminy Damnica odwiedziła Starostwo Powiatowe w Słupsku. Wizyta zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy w ramach półkolonii letnich.
W czasie wizyty dzieci odwiedziły gospodarza Starostę Słupskiego Sławomira Ziemianowicza w jego gabinecie i z ciekawością słuchały o tym jak przeistaczały się pomieszczenia, w których dziś swój urząd sprawują włodarze powiatu słupskiego. Chętnie odpowiadały na pytania Starosty, dotyczące spraw załatwianych w Starostwie, a z którymi w przyszłości będą miały do czynienia. Chłopiec, który wykazał się największą wiedzą otrzymał w nagrodę od Starosty upominki promocyjne.

Przewodnikiem podczas wycieczki po zakamarkach zabytkowego budynku był Maciej Wałaszewski z Wydziału Polityki Społecznej. Na początku sprawdził wiedzę dzieci o powiecie słupskim i zadaniach jakie realizuje powiat słupski, z myślą o mieszkańcach. Dzieci szczególnie zainteresował temat konkursów z zakresu kultury, gdyż jak się okazało posiadają różne talenty artystyczne. Dwoje wyrecytowało nawet własne wiersze. Następnie w czasie zwiedzania poszczególnych pomieszczeń Maciej Wałaszewski – pasjonat zabytków opowiadał ciekawostki historyczne. Dzieci chętnie włączały się do dyskusji i z zaciekawieniem wędrowały przez kręte korytarze Starostwa. Na najwyższym punkcie udostępnionym dla zwiedzających – wieży zegarowej czekały na nie upominki, przygotowane przez Oddział Promocji i Współpracy.
Grupa obejrzała nie tylko sale konferencyjną, złotą i czerwoną, ale również wieżę zegarową i przygotowywaną galerię sztuki. Dużo czasu poświęcono analizie budynku z zewnątrz, szukając herbów i symboli, umieszczonych na tarczach przy dachu i na wieży. Nawet najmłodsze dzieci doskonale wiedziały co znaczą poszczególne symbole. Uwagę młodych mieszkańców gminy Damnica przykuł również infomat, który stoi przed urzędem i w oka mgnieniu mnóstwo małych paluszków znalazło się na kolorowym ekranie urządzenia.
Wesoła wycieczka odjechała bogatsza w cenne informacje o powiecie słupskim i jego siedzibie do Aquaparku w Redzikowie, gdzie po uczcie dla ducha był czas relaksu dla ciała.