We wtorek, 28 kwietnia przeprowadzono w naszej gminie powiatowe obchody Dnia Ziemi. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Damnicy wraz z Nadleśnictwem Damnica, a patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Słupskiego oraz Wójt Gminy Damnica.
Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Potęgowa, Główczyc, Smołdzina, Objazdy, Łupawy i Zagórzycy. Uczniowie brali udział w rajdzie terenowym, tworzyli ekodrużyny, które rozwiązywały konkursy i zadania przyrodnicze. – Cieszymy się bardzo, że ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz damnickich uroczystości – cieszył się Andrzej Kordylas, dyrektor Zespołu Szkół w Damnicy.
Maria Janusz, wójt gminy Damnica wręczyła uczestnikom zwycięskich drużyn nagrody oraz upominki. – Taka forma edukacji terenowej jest najdoskonalszą metodą nauczania. Zauważamy wzrost zainteresowania mieszkańców gminy problematyką ekologii – stwierdziła Pani Wójt.
W trakcie dzisiejszego dnia gościliśmy także przedstawicieli mediów z dwutygodnika Powiatowy Kurier Słupski. Dziennikarze zainteresowali się nie tylko dzisiejszą imprezą, ale także pozyskiwali informacje na temat funkcjonowania całej gminy. Rozmawiali z Michałem Folusiakiem, dyrektorem GOKiS o szeroko pojętej kulturze w naszej gminie, zapoznali się z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej, zapoznali się z prowadzonymi inwestycjami na naszym terenie, a Wójt Gminy Damnica udzieliła dziennikarzom wywiadu. Jednocześnie informujemy, iż redakcje Powiatowego Kuriera Słupskiego i Radia Gdańsk objęły patronatem medialnym „Dni Damnicy”, które odbędą się w dniach 29-31 maja.
Poniżej fotoreportaż z dzisiejszej imprezy.