2 maja 2011 roku w godz. 9:00- 13:00 w Zespole Szkół w Damnie miał miejsce Festyn rodzinny. Festyn odbył się po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Organizatorami imprezy byli rodzice i nauczyciele Zespół Szkół w Damnie. Nagłośnienie oraz namioty udostępnił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Damnicy.

Pomysłodawcą zorganizowania festynu i koordynatorem wszelkich działań była mgr Joanna Rusak- dyrektor Zespołu Szkół w Damnie.

W ramach festynu przybyli goście mogli podziwiać uczniów w występach muzycznych, sportowych, a także w komediowej wersji dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie, policjantów oraz ratowników medycznych. Ponadto w ofercie festynu znalazły się usługi salonu fryzjersko-kosmetycznego, kiermasz ciast, stoisko gastronomiczne, przejażdżka quadami oraz mini stoiska handlowe, gdzie można było zakupić przepiękne prace artystyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Damnie.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.