09 stycznia uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych w Gminie Damnica otrzymali „pakiety bezpieczeństwa”. Odbyło się także szkolenie przez policjanta dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Gmina Damnica wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Tygodnikiem „Teraz Słupsk” realizuje projekt „Bezpieczne dziecko”. W jego ramach, dla naszych najmłodszych został wydany specjalny komiks oraz zostały przygotowane kamizelki odblaskowe.

Komiks, który opracowaliśmy na na celu zobrazować liczne sytuacje, które często wywołują w nas lęk i obawę. Komiks ten został opracowany przez specjalistów, a jego zadaniem jest zwrócenie szczególnej uwagi przez nasze dzieci na niebezpieczeństwa, które mogą im grozić w codziennym życiu.

Ponadto uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe podczas spotkania z Grzegorzem Jaworskim, Wójtem Gminy Damnica w dniu 09 stycznia. – Ideą projektu jest uczulenie naszych najmłodszych na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Stąd także obecność policjanta, który przekazał uczniom naszych szkół informacje na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym – tłumaczy Wójt Jaworski.

Pakiety „Bezpieczne dziecko” trafiły do uczniów klas pierwszych wszystkich gminnych szkół podstawowych – w Domaradzu, Damnicy, Damnie i Zagórzycy. Ważne, aby rodzice uczniów wspólnie czytali i analizowali przedstawione w książeczce sytuacje i stale przypominali, jak unikać niebezpieczeństw w codziennym życiu.