W pełnym słońcu i przy temperaturze powietrza blisko 30 stopni…. W takich warunkach odbywały się słupskie zawody Street Workout „Gryfon Challenge 2021”.
Na liście startowej znalazło się jedenaście nazwisk….. miedzy nimi Jakub Binczycki reprezentujący Naszą gminę, młody sportowiec z Bobrownik. Jakub mimo młodego wieku jest już zaprawionym „Streetworkerem”.  W 2019 roku na ostatniej edycji tych zawodów miał trzecie miejsce.
Tegoroczne zawody składały się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń w następujących konkurencjach. 1) Podciąganie nachwytem 2)Pompki na poręczach (Dipy) 3. Muscle Up ( wejście siłowe ) 4. Przysiad z obciążeniem 40kg
Mocna obsada , palące słońce i determinacja poszczególnych zawodników powodowały, że po każdej konkurencji stawka się przetasowywała i do samego końca nie było pewne, kto przejdzie do drugiej tury, a zgodnie z regulaminem w drugim etapie weźmie udział sześciu zawodników z najlepszą liczbą punków.
Ostatecznie Jakub z sumą 120 punktów zajął trzecie miejsce w „eliminacjach” i przeszedł tym samym do kolejnej rundy. Tu na zawodników czekały te same, ale nie takie same ćwiczenia . Ponieważ podciągnięcia musieli robić z podwieszonym do pasa ciężarem 20kg, przy dipach było to już 40 kg, a w przysiadzie 60 kg…. Jedynie Muscle UP ….z racji na trudność ćwiczenia ubarwiał nie duży ciężarek o wadze 8,5kg.
Konkurencja podciągania po wykonaniu 19 powtórzeń ustawiła Jakuba na równi z jeszcze trzema zawodnikami na pierwszym miejscu. Niestety przy dipach spadł on na piątą pozycję z niewielką stratą punktową do pozostałych. Tylko jeden z zawodników oddalił się dość poważnie. Trzecia konkurencja Muscle UP to ulubione ćwiczenie Jakuba więc wykorzystał ten fakt bez skrupułów i przesunął się na drugą pozycję. Zostało tylko utrzymać to doskonałe miejsce przez ostatnią bardzo ciężką konkurencję jaką jest przysiad z obciążeniem 60 kg na plecach. Ostatecznie wykonując 29 powtórzeń umocnił się na drugiej pozycji poprawiając wynik z przed dwóch lat.
Jakub…( jak sam powiedział)….. chce się rozwijać w tej dyscyplinie, ale prócz tego, że jest zawodnikiem to chce wprowadzać w świat Street Workout młodszych. Już teraz ….wspólnie ze swoim kolegą Piotrem Różańskim opiekują się grupą „młodzieży” , a dwa tygodnie temu przeprowadzili zawody Street Workout Bobrowniki 2021.
Rozpoczęcie  „ przygody z drążkami” było możliwe dzięki utworzeniu w ramach inwestycji gminnych „parku do ćwiczeń” na placu rekreacyjnym w Bobrownikach. Liczymy, że podobnie jak dyscyplina to i park będzie się rozwijał w przyszłości i wzbogacał się o kolejne przyrządy. Inwestycja w zdrowie młodzieży to najlepsza inwestycja.

Jakub, świetna robota ! Gratulacje !