13 grudnia 2013 roku o godz. 13.00 w Zespole Szkół w Damnie miał miejsce IV Festiwal Kolęd i utworów o tematyce świątecznej. Dzieci oraz młodzież z Zespołu Szkół w Stowięcinie, Zespołu Szkół w Damnicy, Zespołu Szkół w Zagórzycy oraz Zespołu Szkół w Damnie śpiewała we własnych interpretacjach znane kolędy wprowadzając przybyłych gości w świąteczny nastrój. Celem imprezy muzycznej było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Bożego Narodzenia, pobudzenie zainteresowania śpiewem, tradycją wśród dzieci i młodzieży.

Na uroczystość do Zespołu Szkół w Damnie przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Damnica, Pan Paweł Lewandowski, Przewodniczący Rady Gminy Damnica, Pan Włodzimierz Kisiel, Przedstawiciel Nadleśnictwa w Damnicy, Pani Patrycja Ławiak, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Damnie, Ksiądz Zdzisław Wirkus, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice. O oświetlenie sceny, nagłośnienie, oprawę muzyczną zadbał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy, Pan Grzegorz Gurłacz.

IV Festiwal Kolęd i utworów o tematyce świątecznej otworzyła Pani Joanna Rusak, Dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, która przywitała przybyłych gości oraz zaprosiła do wysłuchania kolęd. Uczestnicy zaśpiewali 15 kolęd, wśród których usłyszeliśmy tradycyjne kolędy „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Pada śnieg”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem” i wiele innych. Na zakończenie uczniowie Zespołu Szkół w Damnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem” w języku kaszubskim. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek.

Młodzi artyści wzruszali słuchaczy pięknem głosu, dbali o zachowanie najwyższego poziomu widowiska. Podczas festiwalu panowała miła i pogodna atmosfera. Publiczność była poruszona.

Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Rusak podziękowała wszystkim za udział oraz za zaangażowanie, wyrazy podziękowania skierowane były również do Pani Małgorzaty Kozłowicz pomysłodawczyni festiwalu kolęd.
Zorganizowany festiwal spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w tym wyjątkowym dniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Pozostały wspomnienia, zdjęcia, autografy oraz życzenia w księdze gości i nadzieja, że za rok znów się spotkamy. Poprzez wspólne kolędowanie każdy mógł poczuć blask oraz magię nadchodzących świąt.