IX Edycja Koncertu świąteczno – noworocznego już za nami. Po raz pierwszy koncert
składał się z dwóch niezwykłych części :

– w pierwszej odsłonie zaprezentowała się Kapela z Gminy Damnica, która  wraz z dziecięcymi chórami z naszych szkół zaprezentowała unikatowe, stworzone specjalnie z okazji koncertu
„damnickie pastorałki”.  Dźwięki gitary, skrzypiec, fagotu, akordeonu, barwnych głosów artystów
z Kapeli oraz ponad 60-ciu rozśpiewanych „młodych chórzystów” wprowadziły mieszkańców
oraz gości  we wspaniały klimat czasu świąteczno – noworocznego. Młodzi artyści w świątecznym akcencie rozdali uczestnikom koncertu symboliczny opłatek – w ten sposób podkreślili wyjątkową  atmosferę całego spotkania.

Efektem tego niezwykłego przedsięwzięcia : półrocznej współpracy kapeli z chórami szkolnymi,
które podjął na swoje barki lider zespołu Grzegorz Gurłacz  stała się również kolejna  wydana płyta Kapeli z Gminy Damnica – „Damnickie Pastorałki”

– w drugiej części koncertu zaprezentowały się niezwykle sympatyczne a zarazem  charyzmatyczne
i obdarzone potężnymi głosami artystki  zespołu The Chance :Agnieszka Latusek, Magda Adamiak, Monika Marcol, które zachęciły do wspólnego kolędowania, zaprezentowały swoje autorskie utwory  oraz covery, które  w Ich aranżacji doprowadziły Je do finału programu X- Factor,
mimo, że przygodę z programem zaczęły jako solistki same przyznały, że: „…. W Ich życiu nie ma przypadków i nie wyobrażają sobie żeby się nie poznały i nie stworzyły zespołu …”

Dziewczyny podziękowały za ciepłe i życzliwe przyjęcia i w ramach „bisu” wspólnie z naszymi szkolnymi chórami zaśpiewały kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Artystom tegorocznego koncertu za niezwykłe doznania muzyczne, oraz uczestnikom koncertu za dopełnienie świątecznego klimatu spotkania.

W czasie trwania koncertu rada parafialna wraz z księdzem proboszczem Zdzisławem Wirkusem  przeprowadzili zbiórkę do puszek na rzecz  naszych mieszkańców poszkodowanych
w pożarze.Jednocześnie dziękujemy księdzu za pomoc w organizacji koncertu.

foto. Arkadiusz Szadkowski