To było prawdziwe święto muzyki ! W ubiegłą sobotę w Szkole Podstawowej w Damnie już po raz dziewiąty odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Rytm i Melodia”, który objęty został honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica.

Podczas muzycznych zmagań zaprezentowało się 20. uczestników konkursu w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej. Swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół w Łęczycach, Łupawy, Starkowa, Gdyni, Gdańska oraz gospodarze z Damna. Występy były oceniane przez wykwalifikowane jury w składzie: Jolanta Otwinowska, Dorota Duraj i Luiza Sikorska.

Trzeba przyznać, że tegoroczny poziom zaprezentowany przez uczestników konkursu robi wielkie wrażanie. Jednak nagrodę GRAND PRIX mogła zdobyć tylko jedna osoba, a była nią Sonia Bujny ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni. Z kolei wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych wyglądały następująco:

Grupa wiekowa klasy 1 – 3:

I miejsce: Maja Orlik ze Szkoły Podstawowej w Damnie

II miejsce: Ada Pieniak ze Szkoły Podstawowej w Łupawie

III miejsce: Klaudia Makoś ze Szkoły Podstawowej w Damnie

Wyróżnienie: Maciej Piekarski ze Szkoły Podstawowej w Starkowie

 

Grupa wiekowa klasy 4 – 6:

I miejsce: Inka Malek ze Szkoły Podstawowej w Łupawie

II miejsce: Zuzanna Bogusz z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Łęczycach

III miejsce: Zuzanna Majewska ze Szkoły Podstawowej w Łupawie

Wyróżnienie: Marta Hendzel ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni

 

Grupa wiekowa klasy 7 – 8 szkoła podstawowa:

I miejsce: Maja Konopa ze Szkoły Podstawowej w Łupawie

II miejsce: Helena Chyła z I. Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku

III miejsce: Zuzanna Makoś ze Szkoły Podstawowej w Damnie

Wyróżnienie: Julia Krop ze Szkoły Podstawowej w Łupawie

Serdeczne gratulacje !

 

Podczas wręczania nagród Wójt Gminy Damnica swoim przemówieniem skierował ciepłe słowa do występujących uczniów oraz gospodarzy imprezy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za możliwość doznania niezapomnianych wrażeń podczas tegorocznego konkursu. Myślami jesteśmy już podczas przyszłorocznych muzycznych rywalizacji, których już teraz nie możemy się doczekać.