W niedzielę, 09 stycznia odbył się 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież z gminy Damnica już od godzin porannych kwestowała do „orkiestrowych” puszek zapraszając do uczestnictwa w akcji mieszkańców niemal każdej miejscowości. W tym roku sztab został utworzony przy Zespole Szkół w Damnicy, a jego koordynatorem była Izabela Brzykcy. Z kolei finał połączony z koncertem odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Podczas tegorocznego finału w naszej gminie udało się zebrać łącznie kwotę: 6 120, 03 zł.
Podczas damnickiego finału odbył się koncert gwiazdy wieczoru, którą był Bartek Wrona. Mieszkańcy naszej gminy doskonale znają tego wykonawcę, bowiem gościł już na damnickiej scenie w 2009 roku. Dlatego pewnie atmosfera koncertu była niezwykle przyjazna, a młodzież śpiewała największe hity wspólnie z artystą. Odbyła się także licytacja pamiątek i gadżetów. Największym wzięciem cieszyły się płyty artysty z autografem, specjalnie na tę okazję upieczone torty w kształcie orkiestrowego serca, a za największą cenę – 120 zł – udało się zlicytować rękawice bokserskie z autografem „Diablo” Włodarczyka i „Tigera” Michalczewskiego. Nie lada gratką, była możliwość wylicytowania ciasta upieczonego przez małżonkę wójta gminy, Panią Teresę Jaworską. Pojedyncze kawałki ciasta licytowano za 10 złotych!
Finał zakończył się światełkiem do nieba. W tym roku wszyscy uczestnicy koncertu wypuszczali w niebo lampiony w kształcie serc. Na chwilę niebo na damnicką gminą rozświetliło się kilkudziesięcioma światełkami nadziei.