Damnica: Osoby zrzeszone w Klubie Seniora oraz kombatanci z Gminy Damnica dzielili się wspomnieniami patriotycznymi z okazji Święta Niepodległości. Nie zabrakło również polskich tradycji andrzejkowych.

20 listopada późnym popołudniem w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy specjalnymi gośćmi Pani Wójt Marii Janusz oraz Pani Sekretarz Andżeliki Harmacińskiej były osoby zrzeszone w Klubie Seniora oraz kombatanci zamieszkujący Gminę Damnica. Okazją do spotkania były dwie ważne listopadowe uroczystości – Święto Niepodległości przypadające 11 listopada oraz Andrzejki (30 listopada). Zaproszeni goście wymieniali się wspomnieniami i doświadczeniami patriotycznymi. Nie zabrakło wzruszających opowieści, a także ciekawych spostrzeżeń na bieg historycznych zdarzeń. We wspólnym gronie przypomniano także obchody polskich tradycji, które związane są z Andrzejkami. – Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w takim zacnym gronie i rozmawiać o ważnych sprawach w tak miłych okolicznościach – mówiła Maria Janusz.
W trakcie spotkania wystąpił zespół Damniczanki, śpiewano w takt muzyki wykonywanej przez osoby zrzeszone w Klubie Seniora. – To bardzo miłe, że nasza gmina organizuje takie spotkania, dzięki którym możemy podtrzymywać i szerzyć polską tradycję, a jednocześnie być blisko siebie, blisko drugiego człowieka – komentowali wzruszeni uczestnicy spotkania.