„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – K. I. Gałczyński.

 50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. 26 czerwca 2021 r. w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy odbyła się uroczystość z okazji tego, jakże szczególnego jubileuszu.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim z gminy Damnica, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. Szanownym Jubilatom słowa uznania, podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń, oraz aktu uhonorowania dokonał Wójt naszej gminy Pan Andrzej Kordylas. Jubilatom wręczono również listy gratulacyjne, upominki oraz kwiaty. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym zdjęciem.

W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli najbliżsi. Dodatkowo klimat tej podniosłej uroczystości, jak zawsze umiliła Kapela z Damnicy.

W gronie Szanownych Jubilatów znaleźli się Państwo:
1. Henryka i Zenon Sikorscy,

  1. Celina i Ryszard Szostek,
  2. Maria i Stefan Tymejczyk.

Wójt Gminy Andrzej Kordylas złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń. Życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.