Pierwszy z czterech biegów odbył się w Sławsku gdzie miejscowa szkoła cztery lata temu powołała do życia bieg ku czci swojej uczennicy , która zginęła w wypadku samochodowym.
IV Bieg im. Asi Kenig rozgrywany jest na dystansie 10 km. Wystartowało w nim około 100 biegaczy. W tej stawce znalazło się troje „naszych” . Mariola i Wojtek Wilkowscy oraz Mateusz Kołtonowski.
W dość wysokiej jak na tę porę roku temperaturze biegło się ciężko ale wszyscy „aktywni” dali z siebie wszystko. Ostatecznie Wojtek zajął 16 miejsce , Mateusz 21 a Mariola gdzieś koło 80 miejsca.
Oprócz biegu na „dyszkę” rozegrano biegi młodzieżowe w których nasi zawodnicy zaznaczyli swoją obecność. Norbert Jefimczyk wygrał kategorię gimnazjum, a Michał Kołtonowski w tej kategorii był 8. Z kolei w młodszej kategorii IV-VI SP Dominik Maciąg wywalczył III miejsce.
Następny start miał miejsce w Linii pod Lęborkiem . X Biegi Przełajowe składały się z cyklu biegów młodzieżowych i biegu na 10 km. Norbert i tu pokazał klasę wygrywając kat Gim. Mateusz biegnąc tym razem w towarzystwie zbliżonym wiekowo ( szkoły ponadgimnazjalne) zajął drugą pozycję. Dominik i Michał włożyli w swoje starty wszystkie siły lecz tym razem nie zajęli „miejsc premiowanych”
W biegu „Głównym” w którym wystartowało 160 biegaczy, Mariola i Wojtek zajęli dobre miejsca lecz również poza podium. Mariola w K40-49 była czwarta , a Wojtek w M40-49 szósty.
Kolejne zawody z „ wiosennego cyklu” to piąty ( ostatni ) bieg w ramach GP Lęborka. Na potwierdzenie dobrej formy naszych zawodników trójka z nich zajęła miejsca „punktowane”. I tak Norbert postawił kropkę nad „i” wygrywając piąty raz z rzędu swoją kategorię. Mateusz wywalczył trzecią lokatę wśród „chłopców” ze szkół ponadgimnazjalnych. Pewną niespodzianką była pierwsza lokata Wojtka w Kat. 40-49. Pozostali zawodnicy nie zajęli miejsc na podium, ale zaliczając kolejny start w zawodach zdobyli kolejne doświadczenia.
Czwartym , czyli ostatnim z ciągu biegów był „ Bieg Orłów” w Czarnej Dąbrówce. W biegu Głównym wystartowała czwórka „AKTYWNYCH”. Jako pierwszy z nich na mecie zameldował się najmłodszy , Mateusz Kołtonowski, „wykręcając” przy okazji niezłą życiówkę (jak na 17 lat). Pokonał 10 km w czasie 38 minut 54 sekundy czym wywalczył miejsce na podium w kat: M16. Drugi z naszych na mecie zameldował się Wojtek uzyskując niezły czas 40minut 49 sekund. Kolejny nasz reprezentant Andrzej Gajewski uzyskał czas 43,06 , a Mariola 55,40.
Ostatecznie w podsumowaniu wychodzi, że to były cztery udane starty. Że rośnie „narybek” , a Mateusz ma szansę na „zaistnienie” w biegach ulicznych na Pomorzu a kto wie czy nie dalej.

Kolejne starty już w drugiej połowie maja.
Cały czas oczekujemy na chętnych którzy by chcieli spróbować swoich sił w zawodach biegowych.