W sobotę, 27 kwietnia w Hali Milenium w Kołobrzegu zebrało się kilkudziesięciu „miłośników żelastwa”. Rozegrany został tu VII Ogólnopolski Integracyjny Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Kołobrzegu. W stawce znalazło się siedmiu reprezentantów Gminy Damnica. Reprezentowali oni dwa kluby, ale mimowolnie stworzyli jedną drużynę. Ostatecznie obróciło się to na ich korzyść, bo zgodnie z powiedzeniem „ duży może więcej” w siódemkę uzyskali tyle punktów, że dało im to trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. SSI Aktywni wystawiło czterech zawodników, a KS Damnica trzech. Aktywnych reprezentowali Marcin Wilkowski (18 l.) który wycisnął 120kg ; Mateusz Kacprzak (18 l) 102,5kg , Wojciech Wilkowski ( 47 l) 100kg i Dawid Kędra (16 l ) 67,5kg. Mimo najmniejszego ciężaru to właśnie Dawid znalazł się na podium ponieważ zawody były rozgrywane w kategoriach wagowych i wynik który uzyskał dał mu drugą lokatę w kat. 60kg. Pozostali aktywni zajęli dalsze pozycje ale byli zadowoleni bo udało im się wykonać plan w 100%. Natomiast zawodnicy KS Damnica to Michał Sołoducha (18 l ) zaliczając 110kg wywalczył 5 lokatę w mocno obsadzonej siedemnastoosobowej kategorii, Krzysztof Wiśniewski startujący w tej samej kategorii wagowej wycisnął 105kg. Trzeci damniczanin Paweł Toczek startujący w wyższej kategorii w trzecim podejściu wycisnął również 105kg.

Mimo braku spektakularnych wyników cała siódemka została zauważona przez spikera zawodów. Może to dzięki rzucającym się w oczy koszulkom, może dzięki wzorcowej technice, a może dzięki „ urokowi osobistemu” zawodników… nieważne. Ważne, że godnie reprezentowali naszą gminę.

Ostatecznie wszyscy wracali do domu w dobrych humorach. I jak to bywa w takich przypadkach, snuli plany na kolejny wyjazd.