No i sezon „grillowania” rozpoczęliśmy. Pogoda pierwszego maja nas nie rozpieszczała. Deszcz padał od rana i do samego końca nie było wiadomo, czy pozwoli nam na przeprowadzenie imprezy. Jednak obecność księdza proboszcza Henryka Jereczka – napełniła nas otuchą i rzeczywiście o godzinie 14-stej chmury nagle się rozstąpiły, słońce ogrzało zebranych i zaczęliśmy świętowanie. Były tradycyjne kiełbaski z grilla, były śpiewy przy 3 akordeonach i tańce na ulicy. Osoby, które dotarły na piknik świetnie spędziły czas we wspaniałej rodzinnej atmosferze.
Gościem specjalnym w tym roku był utalentowany Piotr Staszewski, który na co dzień jest doskonałym masażystą rehabilitantem a w wolnych chwilach gra na akordeonie piękne, często zapomniane szlagiery. Na koniec, Piotr zagrał również na ciekawym instrumencie „fletnia pana” przenosząc nas w świat muzycznych marzeń. Mimo niewielu mieszkańców, którzy tego dnia zdołali wychylić nosy z domów, udało nam się w trakcie wspaniałej zabawy zebrać 500zł! Postaramy się za te pieniądze zorganizować wyjazd w ciekawe miejsce naszym dzieciom.
Dziękujemy wszystkim handlowcom, którzy bezpłatnie przekazali nam kiełbaski wodę i pieczywo. Dzięki Wam mogliśmy połączyć dobrą zabawę ze zbiórką pieniędzy na szlachetny cel.

Grzegorz Gurłacz