Wójt Andrzej Kordylas zaprosił do siebie młodą fankę piłki nożnej, która gra również w żeńskiej drużynie piłkarskiej, aby osobiście uścisnąć jej dłoń, pogratulować niezwykłej jak dla dziewczynek pasji oraz życzyć powodzenia i sukcesów w sporcie.

14 – letnia Paulina Talenta, mieszkanka Sąborza, która z ciekawości wzięła udział w ogólnopolskim turnieju  dla chłopców i dziewcząt „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” –  zakochała się w piłce nożnej i zupełnie jej się  poświęciła. Mimo młodego wieku, rodziny i przyjaciół na miejscu, podjęła walkę o swoje pasje – wyjeżdża na cały tydzień do szkoły w Malborku i całe dnie poświęca na treningi na przemian z nauką w szkole.  Jest zawodniczą Pogoni Tczew – na pozycji środkowy pomocnik, gra również  w żeńskiej drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego , która wygrała wojewódzki finał igrzysk młodzieży w futsalu, oraz mistrzostwa województwa na boisku trawiastym.

Zgłoszona do plebiscytu Głosu Pomorza na najlepszego sportowca , zajęła trzecie miejsce.

Dla wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć Paulinę na boisku, najbliższy mecz Pogoni II Tczew odbędzie się 24 marca 2019 r. o godz. 15:00 na stadionie Miejskim Gdańsk Romualda Tragutta 29.

Trzymamy kciuki życzymy samych sukcesów.