Od pierwszego weekendu kwietnia grupa biegaczy reprezentujących Gminę Damnica, startujących w barwach SSI Aktywni Damnica rozpoczęła sezon biegowy 2014.
W grupie liczącej dziewięć osób wyróżnia się trójka młodych biegaczy. Bracia Michał i Mateusz Kołtonowscy oraz Norbert Jefimczyk.
Młodszy z braci Michał w pięknym stylu walczył w biegu w ramach GP Lęborka w dniu 05 kwietnia. Prowadził przez większość dystansu, lecz na 50m przed metą uległ reprezentantowi gospodarzy. O poziomie rywalizacji może świadczyć fakt, iż „pogromca” Michała wygrał wszystkie cztery, dotychczas rozegrane biegi, tegorocznej edycji GP. Zajmując drugą lokatę w tym biegu młody „Aktywny” włączył się w walkę o podium w klasyfikacji generalnej.
Starszy z braci, Mateusz, który w poprzednim sezonie kilkukrotnie stawał na podium, w tym roku jeszcze nie odniósł większych sukcesów, ale za każdym startem znajduje się w pobliżu podium, co świadczy o stabilnej formie i tylko patrzeć jak znowu będzie walczył o kolejne stopnie podium.
Norbert Jefimczyk jest z tej trójki najbardziej doświadczonym biegaczem. Posiadając „dobre geny” i trwając w intensywnym treningu, co rusz zaskakuje sam siebie i kolegów z klubu. Na ostatnim biegu w Linii ( pow. lębork) po szalonej walce na ostatnich metrach wygrał swoją kategorię wiekową. Smaczku temu zwycięstwu dodał fakt, że po raz pierwszy pokonał reprezentanta Lęborskiego Klubu Biegacza „Braci Petk”, z którym rywalizuje od dwóch lat.
Grupa biegaczy z SSI Aktywni cały czas czeka na nowych chętnych do wspólnych treningów i startów. Chętnych ( starszych i młodszych) odsyłamy na stronę internetową stowarzyszenia gdzie można poczytać o jego działalności i znaleźć „namiary kontaktowe”. Zapraszamy.

Wojtek Wilkowski