W piątek, 12 lutego 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy odbyło się uroczyste podsumowanie GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „MŁODZI TWÓRCY LITERATURY”.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Damnie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Damnicy. Konkurs skierowany był do uczniów kl. 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum szkół gminy Damnica. Cele jakie przyświecały organizacji tego przedsięwzięcia to: stworzenie młodzieży możliwości prezentacji własnej twórczości literackiej i jej oceny, integracja uczniów z szkół gminy Damnica, doskonalenie umiejętności pisania wybranych form literackich, ujawnienie talentów i promocja uzdolnionych młodych twórców. Tematyka prac konkursowych była dowolna. Obowiązującą formą literacką dla uczniów z klas 4-6 była baśń, natomiast młodzież gimnazjum miała za zadanie napisać opowiadanie.
W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół  w Damnicy, Zespołu Szkół w Damnie, ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu oraz z Zespołu Szkół w Zagórzycy. Prace uczniów oceniała komisja powołana przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, Panią Danutę Sroka.
Uczestnikami piątkowego spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy byli: Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, Pan Grzegorz Gurłacz; Radna Gminy Damnica, Pani Sławomira Seweryńska; Radny, Pan Paweł Wilkowski; Dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, Pani Joanna Rusak; Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy, Pani Bożena Kozłowska, autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac gminnego konkursu literackiego „Młodzi twórcy literatury” wraz z swoimi opiekunami oraz młodzież klasy II Gimnazjum w Damnie.
Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Damnie, Pani Joanny Rusak oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy, Pani Bożeny Kozłowskiej. Każdemu z osobna – serdecznie gratulujemy!
Po gratulacjach i podziękowaniach nastąpiła prezentacja nagrodzonych utworów. Uczestnicy imprezy wysłuchali baśni pt. „Moi pradziadkowie” i „O rezolutnym rycerzu” oraz opowiadania pt. „Tajemnica niebios”. Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera oraz niepowtarzalny klimat, jaki możemy wytworzyć tylko w Bibliotece. Miłym akcentem był również przygotowany na tę okoliczność obfity słodki poczęstunek. Młodzież miała również możliwość zapoznania się ze zbiorami bibliotecznymi.
Po spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy pozostało wiele miłych wrażeń.

Autor: ZS Damno