Podczas uroczystości rozpoczęcia XIV Dni Damnicy, nagrodzono Mieszkańców Gminy Damnica.W sobotę, 27 maja na gminnym stadionie Wójt Grzegorz Jaworski oficjalnie otworzył tegoroczne Święto Mieszkańców Gminy Damnica. To był doskonały moment, aby uhonorować zaangażowanych w życie gminy mieszkańców.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Damnica” otrzymał Kazimierz Krywuć, od wielu lat zaangażowany w służbę na rzecz bezpieczeństwa gminy, członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Medal i tytuł wręczyli samorządowcy: Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kozina i Wójt Grzegorz Jaworski.

Z kolei za wieloletnią pracę w OSP Damnica specjalne Statuetki Wójta Gminy Damnica, otrzymali: Halina Buchholz, Jan Lisicki oraz Tadeusz Boryło.

Doceniono również pracę mieszkańców w innych dziedzinach. Za wieloletnią pracę na rzecz Służby Zdrowia Statuetkę otrzymała Bożena Krawczewska, która była także radną Gminy Damnica. Za ponadprzeciętną pracę z młodzieżą w dziedzinie kultury Statuetkę otrzymała Teresa Czyżewska, współpracująca z Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Z kolei Statuetkę za promocję kultury otrzymał Zbigniew Szczepaniak, muzyk i kierownik Kapeli z Gminy Damnica.

Odznaczono także strażaków. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymała Druhna Halina Buchholz, a brązowy medal Druh Piotr Zdun. Odznaczeniem „Strażak Wzorowy” uhonorowany został dh Bartłomiej Maciąg.

W trakcie uroczystości wręczono także nagrody dla uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za eliminacje gminne, które przeprowadzono w marcu tego roku. Wyróżnieni to Cezary Blaszka, Zuzanna Duszkiewicz, Aleksandra Korkosińska, Natalia Biarda i Mikołaj Ożóg.

Fot. Arkadiusz Szadkowski