W naszych szkołach trwają przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 
👉W trakcie trwających jeszcze wakacji wykonywane były bieżące prace remontowe, aby poprawić estetykę niektórych pomieszczeń w szkolnych budynkach, a także dokonywane były zakupy w celu zapewnienia odpowiedniego reżimu sanitarnego w związku z panującą epidemią koronawirusa.
👉Dyrektorzy szkół pracują obecnie nad dostosowaniem zasad funkcjonowania w nowym roku szkolnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
 
✅1. września wszyscy staniemy w obliczu nowej rzeczywistości w zakresie prowadzenia zajęć lekcyjnych. Osoby przebywające w szkole będą musiały stosować się do wytycznych ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.
➡️Sale lekcyjne wyposażone będą w specjalne urządzenie służące do oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii, grzybów i innych szkodliwych dla organizmu substancji.
 
Pamiętajmy ❗️ Wszyscy dajmy z siebie jak najwięcej, aby powrót do szkół był bezpieczny. Dbajmy o siebie i stosujmy się do wydanych wytycznych i rozporządzeń 🙂🙂
 
✅W Zespole Szkół w Damnicy dokonano bieżących napraw ścian i sufitów oraz odświeżono hol szkolny i wszystkie sale lekcyjne.
👉Wymalowane zostały toalety, a także zmodernizowano instalacje hydrauliczne w celu szybszego dopływu ciepłej wody do przedszkola.
👉Ponadto zdezynfekowano sprzęt i zabawki znajdujące się na terenie szkoły, jak również przeprowadzono deratyzację i badanie wody. Zakupiono dodatkowe szafki dla uczniów👌👌👌
 
✅Z kolei przy budynku Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej wybudowano specjalny parking rowerowy, który posłuży uczniom tak często korzystającym z tego aktywnego i zdrowego rodzaju transportu. 👉Będą oni mogli pozostawić swoje ekologiczne pojazdy zaraz przy budynku szkoły, bez obaw, że mogą się one stać obiektem niepożądanego zainteresowania… Ponadto w samym budynku dokonano bieżących napraw i koniecznych remontów👌👌👌
 
✅W Szkole Podstawowej w Damnie wykonano remonty polegające m.in. na zaadaptowaniu jednego z pomieszczeń przy sali przedszkolnej na toaletę dla dzieci oraz stworzono dodatkowe pomieszczenie, które będzie służyć jako kantorek na pomoce dydaktyczne.
👉Wymieniono wykładziny dywanowe w dwóch salach lekcyjnych.
 
Zarówno uczniom, jak i nauczycielom życzymy bezpiecznego powrotu do szkoły, a także wysokich wyników w nauce 🙂😊😊