27 czerwca na damnickim stadionie odbył się piknik rodzinny. Atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej – zainstalowano dmuchane zjeżdżalnie, ścianę wspinaczkową, euro- bungy. Dużym zainteresowaniem, jak każdego roku, cieszył się byk – rodeo, zabawnie nazwany przez dzieci – „bykiem Fernando”. Nawet najbardziej wytrwali śmiałkowie, utrzymywali się na rodeo zaledwie kilkanaście sekund.
Piknik został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Radni Gminy Damnica włączyli się w organizację i sfinansowanie przedsięwzięcia.
Pracownicy biblioteki wykonywali artystyczne mozaiki na twarzach dzieci specjalnie do tego przygotowanymi farbami i markerami, które zostały ufundowane przez Marię Janusz, wójt gminy. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku przygotował rowerowy tor przeszkód, na którym swoje umiejętności mogły sprawdzić zarówno dzieci, jak i dorośli.
– Cieszę się, że rodzice przyprowadzili swoje dzieci na piknik. Wspólna zabawa jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu, ale również formą edukacji z zakresu bezpiecznego realizowania swoich zainteresowań – mówi Maria Janusz.
W trakcie pikniku odbyły się liczne występy artystyczne, konkursy plastyczne, zabawy balonowe (wypełnione helem), czy konkursy zręcznościowe. – Takie pikniki są doskonałą okazją do wzajemnego poznania się. Z pewnością będzie to stały punkt w kalendarzu wakacyjnych imprez letnich – powiedział Michał Folusiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy.

ORGANIZATORZY i SPONSORZY:
Gmina Damnica
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Rada Gminy Damnica
Koło Łowickie Hubertus w Główczycach
Zakład Gospodarki Komunalnej w Damnicy
Firma CZAR – BUD
Ośrodek Hodowli Zarodowej w Bobrownikach
Firma FARM FRITES
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku
Bank BGŻ
Nadleśnictwo Damnica
Firma WOSANA