16 lipca br. powiat słupski odwiedził wraz z mamą Jadwigą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Wizyta głowy państwa rozpoczęła się rano spotkaniem z przedstawicielami muzeów i instytucji pielęgnujących kulturę i tradycję kaszubską oraz przedstawicielami władz samorządowych, które odbyło się na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
W swoim przemówieniu Prezydent mówił o świadomym dążeniu do utrwalania pamięci o Słowińcach, o wspomnieniach z dzieciństwa, gdy mama opowiadała mu o pobycie na Pomorzu Zachodnim.
Prezydent z mamą zwiedzili skansen w towarzystwie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Senatora Kazimierza Kleiny, Starosty Słupskiego Sławomira Ziemianowicza, wójt gminy Smołdzino Lidii Orłowskiej-Getler oraz Henryka Soji. Spróbowali również wypiekanego w nim chleba słowińskiego, aby później po dyskusji z muzealnikami udać się na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.
Po południu Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami i turystami spacerującymi po usteckiej promenadzie. Chętnie pozował z do zdjęć i życzył wszystkim udanych wakacji. Z Ustki udał się do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na spotkanie z samorządowcami powiatu słupskiego i ościennych gmin. W spotkaniu udział wzięli także samorządowcy z Gminy Damnica – Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy oraz Włodzimierz Kisiel, Przewodniczący Rady Gminy.

Źródło:Powiat Słupski