Od 16 września prace rozpoczynają rachmistrzowie telefoniczni

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady telefoniczne, w ten sposób pomogą rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl. Rachmistrzowie będą dzwonili do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy.

Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62

Jesteś użytkownikiem gospodarstwa rolnego? Widzisz, że dzwoni do Ciebie jeden z powyższych numerów? Odbierz telefon, odpowiedz na pytania rachmistrza spisowego i wypełnij obowiązek spisowy! Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego zachęcamy do korzystania z infolinii spisowej o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

_______________________________________________________________________

Kolejny Konkurs już trwa!

Uwaga, uwaga! Jeden konkurs się zakończył, a rozpoczyna się już kolejny. Najważniejsze informacje:

– Dla kogo ten konkurs? Dla rolników.

– Do kiedy? Konkurs potrwa do 10 października.

– Co trzeba zrobić? Trzeba wejść na http://spisrolny.gov.pl i spełnić swój obowiązek, czyli spisać się :-)

– Kto wygrywa? To jest najlepsze! Wygrywają dzieci!!!

Nagrody, czyli piłki do kosza, siatki, nogi, siatki na piłki i różne gadżety promujące spis (m.in. puzzle dla dzieci, worki na buty, czapki z daszkiem) trafią do gminy z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych przez samospis internetowy.

Dokładne zasady są opisane w regulaminie tu: https://gdansk.stat.gov.pl/…/konkurs-rolnicy-dzieciom,213,1….

Rolniku, żeby dzieci w Twojej gminy otrzymały nagrody, wystarczy że spełnisz swój obowiązek i spiszesz się przez Internet na stronie: http://spisrolny.gov.pl

_______________________________________________________________________

Konkurs – Rolniku, spisz się sam!

https://www.facebook.com/urzadstatystycznywgdansku/

_______________________________________________________________________

Drogi Rolniku,

w całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.
Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.
Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?
Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.
Bezpieczeństwo danych
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

_______________________________________________________________________

Drogi Rolniku,

od 1 września 2020 roku do 30 listopada 2020 roku wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych będą zobowiązani do przekazania danych na temat swoich gospodarstw. Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy i od 1 września będzie można dokonać samospisu internetowego (spisrolny.gov.pl) we własnym domu lub w Urzędzie Gminy Damnica, gdzie zostało utworzone specjalne miejsce spisowe. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie – telefonicznie lub bezpośrednio.

 

ULOTKA INFORMACYJNA

 

SPOT REKLAMOWY

 

PREZENTACJA POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

 

Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 można znaleźć na stronach: