________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

AKTUALNE KONKURSY!

– Konkurs „PSR 2020. Po co ten spis?” – konkurs trwa do 18 listopada
Konkurs dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego.
Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę indywidualną lub zbiorową (zespół maks. 6-osobowy) na temat „Po co ten spis?”.
Technika dowolna np. piosenka, wiersz, inscenizacja, filmik, plakat, animacja itd.
Do wygrania atrakcyjne nagrody m.in. bezprzewodowe głośniki, słuchawki JBL, ładowarki bezprzewodowe, myszki bezprzewodowe, powerbanki, pendrive’y 128 GB, frisbee, czapki z daszkiem, świńki skarbonki.
Więcej informacji i regulamin: https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/powszechny-spis-rolny-2020-konkurs-psr-2020-po-co-ten-spis,225,1.html

– Konkurs „Najlepszy scenariusz” – konkurs trwa do 30 listopada
Konkurs skierowany jest do nauczycieli uczących w klasach VI – VIII szkoły podstawowej oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Zadanie polega na napisaniu scenariusza lekcji, dotyczącego Powszechnego Spisu Rolnego, rolnictwa i zagadnień związanych z gospodarstwami rolnymi. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 2 000. 2 500 i 3 000 zł. Czas na zgłoszenia jest do 30 listopada!
Więcej informacji i regulamin: https://spisrolny.gov.pl/konkursy

– Konkurs „Z gospodarstwa na stół” – konkurs trwa do 15 listopada
Aby wziąć udział w konkursie, należy spisać swoje gospodarstwo rolne, a następnie zrobić zdjęcie przetworu lub gotowej potrawy przygotowanej z produktów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa. Można dodać przepis.
Zdjęcie należy przesłać na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl do 15 listopada. Nagrody do zdobycia to: m.in. dysk 1 TB, powerbank, głośnik bluetooth i inne.
Więcej informacji i regulamin: https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/powszechny-spis-rolny-2020-konkurs-z-gospodarstwa-na-stol,234,1.html

– Konkurs „Najbardziej aktywny sołtys” – konkurs trwa do 30 listopada
Nagradzamy najbardziej aktywnych sołtysów. Pokaż nam jak promujesz spis rolny w swoim społeczeństwie i wygrywaj atrakcyjne nagrody.
Sołtysie! Prześlij swoje zgłoszenie do 30 listopada na adres: SekretariatUSGDK@stat.gov.pl
Więcej informacji i regulamin: https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/powszechny-spis-rolny-2020-konkurs-najbardziej-aktywny-soltys,223,1.html

– Loteria Powszechnego Spisu Rolnego
Każdy, kto do 22 listopada spisze się przez Internet, może zarejestrować otrzymany kod, wziąć udział w loterii i wygrać cenne nagrody.
Więcej informacji i regulamin: https://loteria.spisrolny.gov.pl/

________________________________________________________________________________________________

KONKURS PSR 2020 – Kto pierwszy, ten lepszy!

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał jeszcze miesiąc, ale nie warto zwlekać tak długo. Dlaczego? Bo „Kto pierwszy, ten lepszy”! To kolejny konkurs, w którym rolnicy dzięki nie odkładaniu obowiązku na później mogą coś wygrać!
Zasady są takie: wygrają rolnicy z gmin, które w okresie 29.10-15.11.2020 odnotują najwyższy przyrost wskaźnika kompletności (wszystkimi metodami łącznie – przez Internet, telefonicznie, w czasie wywiadu bezpośredniego z rachmistrzem). Żeby było sprawiedliwie, gminy zostały podzielone na trzy kategorie – takie, które mają do 99 gospodarstw rolnych, 100-499 oraz 500 i więcej. Zwycięskie gminy otrzymają drobne upominki, które będą do odbioru w urzędzie gminy przez rolników, którzy się spisali – do wyczerpania puli. Nie martwcie się – jest ich bardzo dużo! Są to m.in. torby składane, ręczniki szybkoschnące, zawieszki zapachowe, saszetki z herbatą, długopisy do ekranów, kamizelki odblaskowe, frisbee, latarki, t-shirty.

REGULAMIN KONKURSU Kto pierwszy, ten lepszy!

________________________________________________________________________________________________

Rolniku! Nie czekaj, spisz się już dziś

Powszechny Spis Rolny 2020 trwa do 30 listopada 2020 r. Dzięki zebranym informacjom będzie można sprawdzić, jak zmieniło się polskie rolnictwo przez 10 lat, czyli od czasu poprzedniego spisu. Dane pozwolą określić kierunki rozwoju tego sektora gospodarki, dlatego tak ważny jest udział w spisie.
Na dzień dzisiejszy w naszej gminie spisała się połowa rolników. Jednakże przypominamy pozostałym rolnikom o spełnieniu swojego obowiązku. Rolniku, masz czas do 30 listopada i możesz spisać się:
– sam przez formularz na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu), lub
– telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99).
W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.
Od 16 września do 30 listopada br. rachmistrzowie realizują spis rolny poprzez wywiad telefoniczny.
Realizacja wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów w terenie jest możliwe od 10 października br. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą jest realizowane z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.
Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.
Urząd statystyczny uruchomił również infolinię spisową o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora), z którą można się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego. Uzyskać tam można pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, zweryfikować tożsamość rachmistrza terenowego, upewnić się czy nasze gospodarstwo jest objęte obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że już nie prowadzimy gospodarstwa rolnego.
Rolniku, nie czekaj, spisz się już dziś!

________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

Rolniku, przypominamy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020

W związku z trwającymi działaniami związanymi ze spisem rolnym, na dzień dzisiejszy w naszej Gminie zostało spisanych 25% gospodarstw rolnych. Uprzejmie przypominamy o obowiązku dokonania spisu przez rolników, którzy jeszcze tego nie dokonali. Spisując się samemu za pomocą strony internetowej: https://spisrolny.gov.pl/, rolnik ma możliwość wzięcia udziału w loterii. Szczegóły akcji pod linkiem: https://loteria.spisrolny.gov.pl/. Zachęcamy także do brania udziału w pozostałych licznych konkursach, które są ogłaszane zarówno na stronie FB Urzędu Statystycznego, ale także na stronie internetowej naszej gminy w zakładce Powszechny Spis Rolny (http://damnica.pl/powszechny-spis-rolny/). Pierwsi rolnicy otrzymali już nagrody w formie gadżetów za udział w konkursach. Serdecznie gratulujemy.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych.

_______________________________________________________________________

KOMUNIKAT – wywiad rachmistrzów spisowych wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych

_______________________________________________________________________

KONKURS dla przedszkoli

Regulamin Konkursu plastycznego „Spis rolny okiem malucha”

_______________________________________________________________________

Kolejne dwa konkursy, tym razem w radiu – w Radio Kaszëbë i Radio Weekend. Wystarczy wykazać się wiedzą o spisie rolnym. Informacje o konkursach i regulaminy dostępne na stronach rozgłośni radiowych:

http://radiokaszebe.pl/spisz-sie-konkurs-w-radiu-kaszebe-2/

https://weekendfm.pl/?n=86538&-konkurs_dla_rolnikow_w_weekend_fm

_______________________________________________________________________

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach związanych z Powszechnym Spisem Rolnym.
Regulaminy konkursów:
Konkurs „Rolnicy dzieciom” – regulamin
Regulamin konkursu „PSR 2020. Gospodarstwo rolne w obiektywie”
Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu „PSR 2020. Gospodarstwo rolne w obiektywie”

Więcej informacji na stronie:
https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/powszechny-spis-rolny-2020-gospodarstwo-rolne-w-obiektywie-konkurs,214,1.html
https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/powszechny-spis-rolny-2020-konkurs-rolnicy-dzieciom,213,1.html

_______________________________________________________________________

Od 16 września prace rozpoczynają rachmistrzowie telefoniczni

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady telefoniczne, w ten sposób pomogą rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl. Rachmistrzowie będą dzwonili do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy.

Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62

Jesteś użytkownikiem gospodarstwa rolnego? Widzisz, że dzwoni do Ciebie jeden z powyższych numerów? Odbierz telefon, odpowiedz na pytania rachmistrza spisowego i wypełnij obowiązek spisowy! Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego zachęcamy do korzystania z infolinii spisowej o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

_______________________________________________________________________

Kolejny Konkurs już trwa!

Uwaga, uwaga! Jeden konkurs się zakończył, a rozpoczyna się już kolejny. Najważniejsze informacje:

– Dla kogo ten konkurs? Dla rolników.

– Do kiedy? Konkurs potrwa do 10 października.

– Co trzeba zrobić? Trzeba wejść na http://spisrolny.gov.pl i spełnić swój obowiązek, czyli spisać się :-)

– Kto wygrywa? To jest najlepsze! Wygrywają dzieci!!!

Nagrody, czyli piłki do kosza, siatki, nogi, siatki na piłki i różne gadżety promujące spis (m.in. puzzle dla dzieci, worki na buty, czapki z daszkiem) trafią do gminy z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych przez samospis internetowy.

Dokładne zasady są opisane w regulaminie tu: https://gdansk.stat.gov.pl/…/konkurs-rolnicy-dzieciom,213,1….

Rolniku, żeby dzieci w Twojej gminy otrzymały nagrody, wystarczy że spełnisz swój obowiązek i spiszesz się przez Internet na stronie: http://spisrolny.gov.pl

_______________________________________________________________________

Konkurs – Rolniku, spisz się sam!

https://www.facebook.com/urzadstatystycznywgdansku/

_______________________________________________________________________

Drogi Rolniku,

w całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.
Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.
Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?
Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.
Bezpieczeństwo danych
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

_______________________________________________________________________

Drogi Rolniku,

od 1 września 2020 roku do 30 listopada 2020 roku wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych będą zobowiązani do przekazania danych na temat swoich gospodarstw. Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy i od 1 września będzie można dokonać samospisu internetowego (spisrolny.gov.pl) we własnym domu lub w Urzędzie Gminy Damnica, gdzie zostało utworzone specjalne miejsce spisowe. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie – telefonicznie lub bezpośrednio.

 

ULOTKA INFORMACYJNA

 

SPOT REKLAMOWY

 

PREZENTACJA POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

 

Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 można znaleźć na stronach: