22 września 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy odbyła się promocja audiobooka Jolanty Nitkowskiej-Węglarz.

Spotkanie stanowiło ostatnią fazę projektu realizowanego przez MBP w Słupsku „Audiobook na Krętej” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury KULTURA DOSTĘPNA. Spotkanie poprowadziły pani Barbara Kozera, Marta Turkowska, Ewa Gruzewska i autorka Jolanta Nitkowska-Węglarz.

Panie opowiedziały o drodze jaka została pokonana od pomysłu projektu do powstania audiobooka. W pracę nad audiobookiem zaangażowano osadzonych przebywających w półotwartym areszcie w Ustce, którzy wcielili się w rolę lektorów. Natomiast dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 przy MOPR w Słupsku oraz z podsłupskich miejscowości stworzyły książki dotykowe, które można było obejrzeć podczas spotkania. Pani Marta Turkowska-aktorka Nowego Teatru w Słupsku opowiedziała o przebiegu warsztatów z emisji głosu, które prowadziła z przyszłymi lektorami audiobooka, natomiast pani Jolanta opowiadała ciekawe i sympatyczne przygody podczas nagrywania audiobooka. Naszym czytelnikom bardzo podobało się to spotkanie i w ramach podziękowania przygotowali słodki poczęstunek.Wśród przybyłych osób rozlosowano trzy audiobooki.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Damnicy