Po raz kolejny, 08 listopada w Zespole Szkół w Damnie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych dla lokalnej społeczności i rodziców, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości.

Chór szkolny i soliści: Olga Klimek, Julia Ostrowska i Wiktoria Staszczuk pod przewodnictwem  Małgorzaty Kozłowicz zaprezentował program złożony z kilkunastu pieśni patriotycznych.Wędrowaliśmy z pieśnią przez dzieje Polski. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali, gdy byli szczęśliwi, gdy było im źle. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała siły, otuchy i nadziei.

W naszej szkole  śpiewaliśmy o Polsce i dla Polski. Śpiewając, opowiadaliśmy historię naszej Ojczyzny. W trakcie koncertu wykonano następujące pieśni: „Pierwsza kadrowa”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Sanitariuszkę Małgorzatkę”, „Białe róże”, „Bo w piechocie fajno jest”, „Serce w plecaku”, „Warszawo ma”, pojawiły się również nowe – współczesne piosenki o wydźwięku patriotycznym: „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Dziś idę walczyć mamo” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Przez to wspólne śpiewanie żywa stała się pamięć o Wielkich Patriotach, dla których walka o niepodległość Polski stała się moralnym obowiązkiem.

ZS Damno